Co warto zobaczyć w Szczecinie ?

 

Pomorze ma do zaoferowania turystom niejeden fascynujący zakątek, ale jego największe miasta ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Króluje wśród nich Szczecin, obecna stolica powiatu zachodniopomorskiego, ukochana zarówno przez przyjezdnych, jak przez jej wiernych mieszkańców. Nic w tym dziwnego – w zabytkach i zieleni Szczecina trudno się nie zakochać, a jeśli dodamy do tego bogatą ofertę turystyczną, otrzymamy przepis na idealne wakacje!

 

Szczecin – atrakcje dla rodzin z dziećmi

Czas spędzony w Szczecinie na pewno nie będzie zmarnowany, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na samotny wyjazd, czy zabierzemy na wakacje przyjaciół. Ale jeśli planujemy urlop w tym mieście w towarzystwie naszych pociech, dzieci z pewnością wrócą stąd podekscytowane, z nowymi historiami do opowiadania! Jeśli chodzi o same zabytki Szczecina, na ich dokładne poznania potrzeba o wiele więcej czasu, niż 2 tygodnie typowego urlopu.

Nie każde dziecko zainteresuje się też wyjątkowymi detalami architektonicznymi czy nietypowymi dziejami danego miejsca, ale niektóre zabytki po prostu trzeba zobaczyć. Na pierwszy plan wysuwa się tu oczywiście Zamek Książąt Pomorskich. Warto przejść się wraz z dziećmi jego monumentalnymi korytarzami czy spojrzeć na miasto z wieży, chłonąć wspaniałe widoki. By zaangażować wyobraźnię maluchów, spróbujcie wyobrazić sobie, jak mieszkało się tam dynastii Gryfitów, niegdyś najbardziej wpływowemu rodowi w okolicy.

Jeśli zatrzymujemy się w Szczecinie na dłużej, koniecznie zróbmy miejsce w planie dnia na wspólne, rodzinne spacery po ogromnych terenach Lasów Miejskich. Zahaczmy także o Muzeum Techniki i Komunikacji – zwłaszcza jeśli nasze pociechy pasjonują się motoryzacją. Pozostałe muzea miasta również mogą się spodobać maluchom, ale każdy rodzic wie, że takie aktywności z najmłodszymi są możliwe tylko, gdy dzieci faktycznie się czymś interesują. Może się okazać, że zamiast zwiedzania będą chciały spędzić cały dzień na zabawie w lokalnym kompleksie sportowym. Na szczęście Szczecin ma coś dla każdego!

 

Busy ze Szczecina do Niemiec – uroki Niemiec Północnych

 

Podczas zwiedzania Szczecina nie sposób nie trafić na liczne ślady niemieckiej historii tego miasta. Intrygują one nie tylko amatorów historii współczesnej, ale też każdego, kto potrafi docenić piękną, wysmakowaną architekturę. Ale wakacyjna wizyta w Szczecinie nie musi ograniczać się tylko do poznawania zabytków leżących w tym mieście. Niemcy leżą tak blisko, że szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości, jakie stwarza nam współczesny transport.

Tanie, solidne przewozy ze Szczecina do Niemiec to obecnie głównie domena busów, wśród których warto polecić zwłaszcza Kościerskiego Busa. Ich flota pojazdów usatysfakcjonuje nawet wymagających turystów, a obecne w każdym busie udogodnienia dla pasażerów umilą dłuższą podróż. Niemcy północne są pełne miejsc, które aż proszą się o odwiedzenie! Nawet jednodniowa wycieczka do Hamburga lub Wismaru ma szansę zrobić na nas niezapomniane wrażenie, zachęcając, by częściej poznawać miasta naszych zachodnich sąsiadów. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy bywali w nich za każdym razem, gdy tylko znajdziemy się w Szczecinie i jego okolicach.

Busy ze Szczecina do Niemiec to jeden z najpewniejszych środków transportu, jakie obecnie mamy do dyspozycji. Ta popularna usługa co roku umożliwia rzeszom turystów na połączenie wyprawy w okolice Szczecina ze zwiedzaniem Niemiec północnych. Pamiętajmy, że jeśli zamierzamy wybrać busy do Niemiec zachodniopomorskie to jedna z najbardziej dogodnych lokalizacji, z których możemy wyruszyć. Cuda niemieckich miast i unikatowe kurorty Rugii tylko czekają!

 

Zalew Szczeciński – relaks nad pięknym jeziorem

 

Część osób, które regularnie odwiedzają polskie Wybrzeże, unika zatrzymywania się Szczecinie, tłumacząc to trudnościami z dotarciem na plażę. Faktycznie, jeśli bliskość plaży jest naszym jedynym celem, pobyt w tym mieście może okazać się frustrujący – dojazd nad morze zajmie nam nawet 2 godziny. Ale czy to znaczy, że Szczecin nie ma czym przyciągnąć miłośników wypoczynku nad wodą? W żadnym wypadku!

W stosunkowo niedużej odległości znajdziemy przecież ogromny, imponujący Zalew Szczeciński, z jego szumiącymi trzcinami i spokojną, gładką taflą wody. Zalew ten to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy czują się jak w domu w otoczeniu przyrody. Jego ekologiczne znaczenie jest wręcz nieocenione, a podczas wizyty nad zalewem możemy także wyprawić się do niesamowitego Wolińskiego Parku Narodowego. To świetny sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół, w naturalnym, pełnym harmonii otoczeniu.

Co więcej, Zalew Szczeciński częściowo położony jest na terytorium niemieckim, a jego obszar po tamtej stronie granicy jest równie wart zobaczenia, co część polska. Jeśli mamy ochotę eksplorować go w całości, pomogą nam w tym szybkie, niedrogie przewozy ze Szczecina do Niemiec. Zalew Szczeciński to zbiornik unikatowy na skalę europejską, a może nawet światową. Poznając jego bogatą faunę i florę, poczujemy się jak na dalekiej wyprawie, pozostawiając za sobą stres życia w wielkim mieście i zmęczenie współczesnym światem.

 

Busy do Niemiec jadą przez:

 

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miasto, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Goleniów, ze Szczecina do Niemiec.