Transport busem ze Stargardu do Niemiec

Miejsc godnych odwiedzenia z całą pewnością nie brakuje nawet w Polsce, więc jest co odkrywać. Wiele osób nawet nie słyszało nigdy o bardzo ciekawym mieście, jakim jest Stargard. Znajduje się ono w województwie zachodniopomorskim, na wschód od Szczecina. Oczywiście miejscowość ta nie zaskoczy nas jakimiś spektakularnymi atrakcjami niczym z Paryża czy w Madrytu, ale nadal czeka na nas wiele miłych niespodzianek.

Co warto zobaczyć w Stargardzie?

Pomorze znane jest ze Stargardu Szczecińskiego znajdującego się nad rzeką Ina, który wchodzi w skład sześciu miast tworzących szczecińską aglomerację. Swoje początki miał w VI wieku, a prawa miejskie przyznano mu w połowie XIII wieku. Miejscowość ta zaliczana jest do tych jednych z najstarszych w Polsce, zachowało się wiele ciekawych zabytków, które można obecnie podziwiać. Średniowieczna architektura dominująca w Starym Mieście przykuwa wzrok i pozwala przenieść się chociaż na chwilę do przeszłości. Stargard leżu na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, a więc na brak atrakcji nie można narzekać.

Będąc w Stargardzie, warto przyjrzeć się z bliska Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Chodzi tutaj o gotycką świątynię z ósmego wieku, którą uznaje się za jeden z kluczowych zabytków całego Pomorza Zachodniego. Do tego mamy gotycki Kościół Św. Jana, który znajduje się na ulicy Świętego Jana Chrzciciela. Jego wieża ma aż 99 metrów wysokości, co czyni ją jedną z najwyższych na Pomorzu Zachodnim. Do największych ratuszów w tym regionie zalicza się właśnie ten Stargardzki. Naszej uwadze nie mogą umknąć Mury miejskie to pozostałości po średniowiecznych murach obronnych, które zostały wzniesione w XIII wieku. Na zainteresowanie zasługuje Brama Pyrzycka, Wałowa, Młyńska. To samo można powiedzieć o okazałej baszcie miejskiej, nazywanej Basztą Morze Czerwone. Mamy też Basztę Tkaczy, Jeńców i Białogłówkę.

Atrakcjami Stargardu Szczecińskiego są parki, a mianowicie Park Chrobrego, Park Piastowski i Park Zamkowy. W przypadku tego pierwszego nie można narzekać na brak ciekawych miejsc do spacerowania. Pod drodze ukazują się między innymi Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w stylu neogotyckim i największa w Polsce wieża ciśnień, licząca aż 65 m wysokości.

Gmina Stargard pełna atrakcji

Gmina Stargard ma wiele do zaoferowania turystom, nie ma sensu ograniczać się tylko do tej konkretnej miejscowości. Tym bardziej, jeśli dysponujemy większą ilością wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na zwiedzanie. Niezwykłe widoki czekają na nas w rozległym parku krajobrazowym w Krąpielu, gdzie znajdują się oczka polodowcowe i zabytkowe drzewa. Ciekawą faunę i florę można ujrzeć w Dolinie Krąpieli. Niecodzienną atrakcją są Ozy Kiczarowskie, czyli rezerwat geologiczny. W Małkocinie znajduje się dwupiętrowy dwór i park łączący w sobie naturalizm i barok. Z kolei w Strzyżynie mieści się park pałacowy, krajobrazowy. Będąc w gminie Stargard, warto zobaczyć także: Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w stylu neogotyckim Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Skalinie, Park w Wierzchlądzie, Grodzisko, Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Pałac w Koszewku.

Przewozy ze Stargardu do Niemiec busem najwygodniejszym rozwiązaniem

Coraz więcej osób decyduje się na busy ze Stargardu ze względu na niezawodność tego rozwiązania, ogromną wygodę i oszczędność czasu. Podróżowanie za granicę wiąże się z koniecznością pokonania wielu kilometrów, bycia ciągle uważnym na drodze, odpowiedniego przygotowania pojazdu i umiejętnego zaplanowania całej trasy. Po drodze mogą pojawić się też przeróżne nieprzewidziane sytuacje i utrudnienia. Busy do Niemiec zachodniopomorskie to przede wszystkim bezpieczeństwo podroży, co jest szczególnie ważne przy bardzo długich dystansach i nieznajomości topografii terenu. Prowadzone są one przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców, którzy doskonale wiedzą, jak zachować się w przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności na trasie. Klient może liczyć na to, że dotrze bezproblemowo do wyznaczonego miejsca i to bez żadnych opóźnień. Nowoczesna, bezawaryjna flota, wyposażona w system GPS przekłada się na gwarancję dojechania wszędzie na czas i bez stresu.

Busy ze Stargardu do Niemiec to niezaprzeczalna wygoda, bo każdy może liczyć na pełną swobodę, wystarczającą ilość wolnego miejsca, co przekłada się na większą prywatność i komfort podróżowania. Fotele dopasujemy do swoich własnych potrzeb, możemy liczyć na klimatyzację, ogrzewanie, bezpłatne Wi-Fi, radio, telewizję, dostęp do gniazdek elektrycznych. Wszystko to daje duże możliwości, jeśli chodzi spędzanie wolnego czasu w na pokładzie busa w trasie. W każdej chwili można oddać się rozrywce lub zdrzemnąć. Nie ma mowy o tym, abyśmy dotarli na miejsce cali obolali, zmęczeni czy sfrustrowani. Kolejną zaletą podróżowania busami jest atrakcyjna cena, często jest to jedno z najtańszych rozwiązań, korzystniejszych cenowo od jazdy własnym środkiem transportu. Nie mówiąc już o organizowaniu transportu z lotniska i braniu taksówki, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Busem dojedziemy prosto do celu, bez żadnych postojów i uciążliwych przesiadek. Nie ma też najmniejszego problemu z zabraniem ze sobą dodatkowego bagażu, czyli wszystkiego, co niezbędne, bez narażania się na wysokie koszty.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Stargard, Szczecin, Niemcy