Ze Słupska do Niemiec –  
podróż Kościerskim busem

Wiele osób nie miało nigdy okazji do odwiedzenia Słupska, a warto nadrobić zaległości, bo jest to dosyć ciekawe miejsce, potrafiące miło zaskoczyć turystów. W mieście tym znajduje się słynny Zamek Książąt Pomorskich, jeden z najstarszych polskich młynów i wiele więcej godnych uwagi atrakcji. Słupsk leży blisko Ustki, czyli popularnej miejscowości nadmorskiej. Jeżeli planuje się spędzić wakacje nad polskim Bałtykiem, to jak najbardziej warto uwzględnić w swoich planach zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Pomorza Środkowego, czyli Słupska.

Słupsk pełen atrakcji i malowniczych miejsc – pora go odwiedzić

W Polsce nie brakuje interesujących miast, które warto odwiedzić, a jednym z nich jest z pewnością Słupsk. Na uwagę z pewnością zasługuje słupski ratusz w postaci neogotyckiego gmachu wzniesionego na początku XX wieku. Piękne widoki można zobaczyć, odwiedzając Nowy Rynek po zmierzchu, gdy elewacja ratusza zostanie pięknie oświetlona przez reflektory. Jeszcze większe wrażenie robi wnętrze ratusza, z bogato zdobionym sklepieniem, rozmaitymi obrazami na niemalże każdym kroku, klimatycznymi korytarzami, wieloletnimi tapetami, bursztynowym niedźwiedziem z czasów neolitu – oryginał znajduje się w szczecińskim Muzeum Narodowym. Słupskie blokowiska są poprzeplatane z architekturą gotycką. Wspinając się na wieżę, można podziwiać panoramę miasta, stanowi ona świetny punkt widokowy. Z placu Zwycięstwa można dojrzeć Nową Bramę, czyli pozostałości po średniowiecznych obwarowaniach. Przy okazji warto zapoznać się z ciekawą galerią sztuki, obejrzeć zabytkowy tramwaj, dom towarowy Słoweniec z drewnianą windą.

Jedną z topowych atrakcji Słupska jest oczywiście Muzeum Pomorza Środkowego, skrywające mnóstwo interesujących obiektów. Co ciekawe, muzeum składa się z dwóch oddzielonych obiektów – muzeum historycznego Zamku Książąt Pomorskich wraz z wystawą etnograficzną w Młynie Zamkowym oraz galerii sztuki w odrestaurowanym Białym Szpichlerzu. Jeżeli chce się wszystko dobrze obejrzeć i niczego nie pominąć, to najlepiej będzie przeznaczyć cały dzień na zwiedzanie, aby móc zobaczyć przynajmniej najważniejsze atrakcje i zbytki Słupska. Zamek Książąt Pomorskich mocno utracił na wartości, gdy trafił w ręce elektora brandenburskiego, wywieźć z niego większość cennego wyposażenia. Z każdym rokiem tracił swoją pierwotną świetność, aż w końcu stał się tak mało znaczący, że pełnił funkcję magazynu, w którym przechowywano zboże i sól. Zamek został mocno zniszczony w trakcie II wojny światowej, a obecnie mieści się w nim muzeum.

W zabytkowych komnatach wystawiana jest kolekcja Muzeum Pomorza Środkowego, wobec czego miłośnicy historii z pewnością będą mieć co podziwiać. Muzeum obfituje w wielorakie skarby książąt pomorskich, łącznie z sarkofagami ostatniej przedstawicielki rodu Gryfitów i jej syna. Jedna z wystaw skupia się głównie na historii Słupska, wiec jeśli ktoś jest ciekawy dziejów tego miasta, warto przyjrzeć się tematycznym ekspozycjom. Można liczyć na bogactwo i różnorodność zbiorów, dlatego warto przeznaczyć co najmniej godzinę na zwiedzanie. Podczas oględzin zamka możliwe jest wdrapanie się na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na całą okolicę. Naprzeciwko zamku znajduje się zabytek techniki w postaci Młyna Zamkowego. Z kolei kolekcje prac plastycznych słynnego Witkacego można podziwiać w Białym Spichlerzu. Sąsiaduje z nim Czerwony Spichlerz, czyli inny zabytkowy magazyn. Do słupskich atrakcji zaliczyć można też Bramę Młyńską, Spichlerz Richtera, Basztę Czarownic, kościół św. Jacka, mury obronne, mnóstwo pomników niedźwiedzi, Nową Bramę, Dom Towarowy Słowiniec, Kościół Mariacki z krzywą wieżą, kolorowe murale w bramach, zabytkowy budynek poczty, pracownię ceramiczną Ceramikarnia, Park im. Jerzego Waldorffa i kaplicę św. Jerzego.

Komfortowe i atrakcyjne cenowo przewozy pomorskie ze Słupska do Niemiec i odwrotnie

Busy do Niemiec ze Słupska to jeden z najwygodniejszych sposobów na podróżowanie, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie poczucie intymności i bezpieczeństwa, profesjonalizm, oszczędność czasu i pieniędzy. Przewozy Kościerskim Busem to gwarancja zadowolenia nawet w przypadku najbardziej wymagających klientów. Jest to godny polecenia środek transportu w przypadku wyjazdów turystycznych, rodzinnych, biznesowych. Ryzyko związane ze staniem w długich korkach czy wypadkiem zostaje zredukowane do minimum. Pojazdy są w pełni sprawne, nowoczesne, serwowane, zadbane, wyposażone w liczne udogodnienie i systemy zabezpieczeń. Poradzą sobie z tym wszystkim doświadczeni i kompetentni kierowcy, zawsze kierujący się potrzebami swoich pasażerów. Podróż przebiega bez problemów, terminowo, bezstresowo. Nawet jeśli z niezależnych przyczyn wydarzy się jakaś nieoczekiwana sytuacja, pasażerowie nie zostaną bez środka transportu, ale mogą liczyć na dotarcie do miejsca docelowego, gdyż na miejsce zostanie podstawiony nowy bus w zastępstwie poprzedniego. Firma przewozowa Kościerski Bus znana jest ze swojego profesjonalizmu, indywidualnego podejścia do każdego klienta, elastycznością, przystępnych cen. Przewoź osób do Niemiec z Lęborka i odwrotnie realizowany jest na najwyższym poziomie jakościowym.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Busy do Niemiec jadą przez:

Słupsk, Sławno, Koszalin, Tychowo, Białogard, Koszalin, Kołobrzeg, Nowogard, Goleniów, Szczecin, Niemcy