Transport busem ze Sławna do Niemiec

 

Sławno i jego historia.

Sławno, czyli niewielka miejscowość w zachodniej części pomorza, niedaleko morskiego brzegu. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia, dlatego pora nadrobić zaległości. W niepozornym Sławnie nie brakuje atrakcji, podobnie zresztą jak w jego okolicach, które warto przy okazji odwiedzić.

Historia i atrakcje turystyczne Sławna

Lato to czas, kiedy można czerpać liczne korzyści z pobytu w Sławnie, będąc na plaży miejskiej. Można spędzać aktywnie wolny czas w stawie oddanym do użytku w 2017 roku, podziwiać pływającą fontannę, odpoczywać na trawniku w parku w otoczeniu zielonych drzew. Na plaży miejskiej regularnie odbywają się ogniska, do dyspozycji jest specjalnie przygotowane do tego miejsce wraz z siedziskami. Za największą budowlę w Sławnie uznaje się Kościół Mariacki z początków XIV wieku, który niestety został zniszczony podczas II wojny światowej przez wojska radzieckie. Na jego odbudowę trzeba było czekać aż do połowy XX wieku. Jest też kolejny obiekt sakralny, a mianowicie Kościół parafialny p.w. św. Antoniego z Padwy w Sławnie.

Do atrakcji Sławna zaliczane jest Lapidarium sławieńskie, czyli zbiór grobów pochodzących z lat przedwojennych. Znajduje się ono na terenie byłego cmentarza żydowskiego, zniszczonego doszczętne przez nazistów. Nie każda miejscowość może pochwalić się tak atrakcyjnym budynkiem pocztowym jak Sławno. Pomimo tego, że gmach został zniszczony na skutek działań wojennych, odbudowano go i jak dotąd nie przestał pełnić funkcji Urzędu Pocztowego. W Sławnie znajduje się też Pomnik księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, z odlanym z brązu wizerunkiem Prymasa. Jest też Pomnik Chrystus przybywa do Sławna, który powstał pod koniec XX wieku, a tworzył go niemiecki artysta. W piętnastą rocznicę bitwy pod Lenino został odsłonięty Pomnik poległych żołnierzy, który można oglądać po dzień dzisiejszy po odremontowaniu i zmienieniu napisu. W Sławnie nie brakuje godnych uwagi pomników, łącznie z Pietą – figurą Matki Boskiej, która trzyma ciało syna znajdujące się na ołtarzu papieskim.

Kolejną atrakcją Sławna jest Ratusz, czyli masywny i reprezentacyjny gmach neobarokowy. Bardzo ładnie prezentuje się zabytkowy Dworzec kolejowy w zachodniej części miasta, pochodzący z XIX wieku, który został zmodernizowany, obejmując też teren przydworcowy. Możliwe jest też przejechanie Bramą Koszalińską z XV wieku lub Bramą Słupską, zawsze pięknie oświetloną wieczorem. Obie bramy stanowią mury miejskie w Sławnie, pozostałości fortyfikacji. Dalej jest pomnik wdzięczności wyzwolicielom miasta w postaci czołgu, czyli wzniesiony ku czci Armii Czerwonej. W okolicach znajduje się szereg innych atrakcji: muzea, tereny spacerowe, port, latarnia, piękne parki, wieża widokowa, sanktuarium, aquapark.

Jak dostać się ze Sławna do Niemiec szybko, bezpiecznie i tanio?

Postaw na sprawdzone busy do Niemiec zachodniopomorskie

Podróżowanie wiąże się z kosztami i koniecznością dokładnego zorganizowania całej trasy, co jednak można sobie mocno ułatwić i obniżyć wydatki, wybierając jako środek transportu bus. Jazda od razu staje się przyjemniejsza, znika problem ze zmęczeniem, dyskomfortem czy nudą. Podróżując busem, można liczyć na wysoki komfort nawet w przypadku wielokilometrowej trasy, łącznie z wyjazdem zagranicznym. Obecnie zdecydowanie wygodniej jeździ się wieloosobowym busem niż pociągiem i autobusem, samochodem czy nawet samolotem. Wszystkie te środki transportu wiążą się z wieloma ograniczeniami, których nie ma w przypadku podroży busami. Wnętrza pojazdów są wyposażone we wszystko, czego potrzebuje pasażer, aby komfortowo przejechać od punktu A do punktu B. Do dyspozycji są rozkładane fotele, na których można wygodnie odpocząć. Niezależnie od warunków atmosferycznych panuje przyjemna atmosfera, przyjazny mikroklimat. Wolny czas można spędzić na oglądaniu telewizji, słuchaniu radia/muzyki, przeglądaniu zasobów internetowych, relaksowaniu się. Do dyspozycji jest bezprzewodowy Internet, słuchawki, wejścia USB, gniazdka elektroniczne.

W takim systemie można podróżować samemu, w parze lub całą rodziną. Duża liczba wolnych miejsc sprawia, że nikt nie zostanie pominięty, każdy będzie mógł liczyć na pełen komfort jazdy. Kilkuosobowy bus z kierowcą to ogromna wygoda, szczególnie przy wyjazdach zagranicznych. Pasażerowie mogą spędzać przyjemnie czas, nie martwić się o to, co dzieje się na drodze i czy dotrą na czas do wyznaczonego miejsca. Wszystkim zajmie się dla nich wykwalifikowany i doświadczony kierowca, prowadzący w pełni sprawny, nowoczesny pojazd, regularnie serwisowany. Przed podróżą bus jest zawsze odświeżany i dezynfekowany, wolny od wszelkich zanieczyszczeń. W jego wnętrzu panuje optymalny mikroklimat, co gwarantuje najwyższy komfort. Jazda takim środkiem transportu w żaden sposób nie męczy, można wręcz odpocząć, zrelaksować się w spokoju. Każdy pasażer ma wystarczająco dużo przestrzeni dla siebie, co zapewnia poczucie prywatności i intymności.

Przewozy do Niemiec ze Sławna z Kościerskim busem

Jazda Kościerskim Busem to nie tylko gwarancja wysokiego komfortu, ale też bezpieczeństwa, dbałości o klienta, oszczędności czasu i pieniędzy. Pojazdy są wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców. Doskonale znają oni trasy i wiedzą, jak zachować się w różnych sytuacjach, dzięki czemu pasażerowie mogą liczyć na terminowe dojechanie do wyznaczonego punktu docelowego podroży. Nie ma mowy o nadkładaniu drogi, żadnych postojach. Kierowcy dążą do tego, aby dowieźć klientów jak najszybciej i najbezpieczniej tam, gdzie chcą. Kościerskie Busy są w pełni sprawne, regularnie poddawane przeglądom technicznym i serwisowane. Ze względu na sporą ilość wolnej przestrzeni możliwe jest zabranie ze sobą wszystkiego co potrzebne, bez martwienia się o dodatkowe opłaty za bagaż. Podczas podroży panuje przyjemna, kameralna atmosfera. Klienci mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale też na dodatkowe promocje, rabaty, programy lojalnościowe. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych i grup zorganizowanych.

Masz pytania dotyczące podróży ?

Nie zwlekaj, zadzwoń lub zapytaj na facebooku

Kościerskie busy jadą przez:

Sławno, Koszalin, Tychowo, Kołobrzeg, Nowogard, Goleniów, Szczecin, Niemcy