Transport busem z Koszalina do Niemiec

Koszalin jest miastem na prawach powiatu, zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim. Z tego miasta można udać się w niezwykle wygodną podróż do Niemiec z Kościerskim busem.

Koszalin – co warto zobaczyć?

To drugie jeśli chodzi o wielkość miasto w Zachodniopomorskiem. Choć nie leży bezpośrednio przy morzu – ma naprawdę dużo do zaoferowania pod względem turystycznym. Miasto to nieustannie się zmienia, tworząc coraz więcej interesujących atrakcji dla odwiedzających go turystów. Mimo że – jak już wspomniano – nie posiada dostępu do Morza Bałtyckiego, jest historycznie z nim powiązane.

Koszalin jest zlokalizowany przy dwóch jeziorach: Jamnie oraz Lubiatowie Północnym, a także płynie przez niego rzeka Dzierżęcinka. Pierwsze ze wskazanych jezior powstało z zatoki i jest obecnie intensywnie wykorzystywane do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Za pośrednictwem Jameńskiego Nurtu, jest również połączone z morzem. Jest to również niezwykle popularne miejsce pośród wędkarzy z uwagi na możliwość złowienia wielu gatunków ryb, takich jak okonie, szczupaki, płocie czy karasie.

Nie lada atrakcją dla rodzin z dziećmi (i nie tylko) może być rejs tzw. tramwajem wodnym o pomysłowej nazwie „Koszałek” z Koszalina do Unieścia, poprzez jezioro Jamno. Atrakcja ta jest czynna jednak głównie w okresie letnim, a jej podstawowym zadaniem jest odciążenie choćby w niedużym stopniu okolicznego ruchu ulicznego łączącego dwa wyżej wskazane miasta.

Koszalin z pewnością przypadnie do gustu każdemu fanowi zieleni oraz lasów: jak pokazują statystyki, powierzchnia tego miasta jest w aż 40% pokryta zielenią. To sprawia, że nie tylko świetnie się tu oddycha, ale również czuje się bardziej wypoczętym – gdyż udowodniono naukowo, że kolor zielony wykazuje działanie uspokajające.

Miejscem, które budzi w mieście nieco kontrowersji i posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników – jest miejski Ratusz. Powstał on w latach 60-tych XX wieku i charakteryzuje się dość nietypową, nowoczesną bryłą. Oceny jego walorów estetycznych należy dokonać samemu, ale jedno jest pewne: każdy powinien go zobaczyć na własne oczy.

Miejscem, które może przypaść do gustu zwolennikom mrocznych i nietypowych historii, jest obecna siedziba Teatru Propozycji „Dialog”. Znajduje się ona w miejscu, którego poprzednia nazwa brzmiała „Dom Kata” – od zawodu, jaki wykonywał jego ostatni mieszkaniec.

Jak widać, to miasto, mimo teoretycznego braku połączenia z Morzem Bałtyckim i dość trudnej pod kątem turystycznym lokalizacji (bliskość innych, nadmorskich miast) – jest bardzo atrakcyjne dla odwiedzających je osób i może z powodzeniem stanowić bazę wypadową nad Bałtyk lub centrum całego wyjazdu jako takie. Jednak w jaki sposób przedostać się stąd na teren Niemiec, czy to w ramach wyjazdu turystycznego, czy do pracy lub w odwiedziny? W tym celu warto sprawdzić busy ze Koszalina do Niemiec – takie jak Kościerski bus.

Busy do Niemiec zachodniopomorskie – czym wyróżnia się Kościerski bus ?

Firma działa na terenie dwóch województw i rusza z wielu miast znajdujących się na ich terenie. Oprócz mnogości lokalizacji, firmę wyróżnia także bardzo profesjonalne i nastawione na korzyść klienta działanie. Przykładowo, dokonując bezpiecznej i szybkiej rezerwacji biletów online, można liczyć na świetne kody rabatowe. Także dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 lat, a będą wraz z opiekunami podróżować Kościerskim busem, mogą liczyć na aż 20% obniżki ceny biletu.

Firma oferuje profesjonalne przewozy z Koszalina do Niemiec w busach, które są świetnie przygotowane pod kątem technicznym, a kierowcy, którzy je prowadzą, posiadają komplet niezbędnych uprawnień i duże doświadczenie. To sprawia, że cala podróż z Kościerskim busem jest niezwykle bezpieczna i przebiega bardzo spokojnie, a jednocześnie bez zbędnych opóźnień.

Usługa door to door

Dosłownie, można by to przetłumaczyć jako usługa „od drzwi do drzwi” i właśnie tak jest: klienci mają szansę przejechać do celu swojej trasy spod adresu, który wskazali, dokładnie do lokalizacji, na której im zależy. Dzięki temu nie zachodzi potrzeba martwienia się o przewóz (często ciężkiego) bagażu do miejsca zbiórki, dodatkowe koszty z tym związane (w przypadku zamówienia taksówki) oraz niewygody tej dodatkowej podróży (gdy podróżny dociera do punktu zbiórki komunikacją miejską).

Aby zapewnić klientom maksymalną wygodę podróży, podczas umawiania transportu, pracownicy tej firmy przewozowej dokładnie słuchają, co chcą im przekazać dzwoniący. Dzięki temu, zazwyczaj istnieje możliwość dokładnego dopasowania godziny wyjazdu, a także miejsca docelowego. Na przejazd busem do Niemiec z zachodniopomorskiego często decydują się również pasażerowie, którzy chcą dotrzeć do państw graniczących z tym krajem.

Dodatkowo, Kościerski bus posiada w swojej ofercie również przejazdy grupowe (np. dla gości weselnych lub po prostu grup znanych sobie osób podróżujących do Niemiec). Jakość usług tej firmy klienci cenią od lat, dzięki czemu wiele osób podróżuje z nimi cyklicznie – ceniąc bezpieczeństwo i pewność, jakie oferują.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Busy do Niemiec jadą przez:

Koszalin, Kołobrzeg, Świdwin Białogard, Nowogard, Goleniów, Szczecin, Niemcy