Z Kołobrzegu do Niemiec

Wybierając się na polskie wybrzeże, szkoda byłoby nie zahaczyć o Kołobrzeg. Ten popularny ośrodek turystyczny ma coś do zaoferowania i miłośnikom kąpieli słonecznych, i amatorom zabytków, i rodzinom na wymarzonych wakacjach. To także świetna baza wypadowa do dalszych podróży po okolicy, pozwalająca też na szybkie wycieczki za zachodnią granicę. Kołobrzeg przy bliższym poznaniu okazuje się jeszcze ciekawszy, niż moglibyśmy przypuszczać. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Morze w Kołobrzegu – atrakcje dla plażowiczów

Morskie kąpiele oraz leniwy wypoczynek w letnim słońcu to jeden z głównym powodów, dla którego do Kołobrzegu co roku przybywa tak wielu turystów. Mają oni możliwość korzystania z jednego z trzech kąpielisk, z których każde zapewnia dogodny dostęp do morza oraz szeroki pas plaży. Plaże w tej okolicy są na tyle rozległe, że nawet w dobie pandemii można na nich wypoczywać bez obaw o bliski kontakt z innymi odwiedzającymi.

Kołobrzeg to doskonała destynacja urlopowa nie tylko latem. Jesienne spacery po plaży czy promenadzie mają swoich zwolenników, którzy nie zapominają o urokach nadmorskich wypraw także w czasie chłodów. Popularność Kołobrzegu sprawiła, że przyjeżdżając tu na wakacje, nie musimy się obawiać o jakość bazy noclegowej.

Kołobrzeg ma w tym względzie coś do zaoferowania każdemu, niezależnie od zasobności portfela. Znajdziemy tu zarówno hostele i kwatery prywatne, jak i luksusowe hotele, z których chętnie korzystają zachodni turyści. Turystyka zagraniczna w Kołobrzegu kwitnie w najlepsze, a nowoczesne busy z Kołobrzegu do Niemiec i z powrotem pozwalają przyjezdnym na komfortowe przejazdy.

Zabytki Kołobrzegu – historia i współczesność

Jeśli do wypoczynku w Kołobrzegu skłania nas zamiłowanie do zabytkowej architektury, z pewnością nie poczujemy się rozczarowani. Na terenie całego miasta nie brak przepięknych kościołów, budynków i innych obiektów, które wzbogacą naszą wiedzę i skłonią do zadumy nad skomplikowaną historią polskiego wybrzeża.

Miłośnikom architektury sakralnej warto polecić w pierwszej kolejności wizytę we wspaniałej Bazylice Konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w neogotyckim kościele rektoralnym. Warto zapoznać się przy tym z niesamowitą, wielowiekową historią kołobrzeskiego ratusza, odwiedzić doskonale zachowane kamienice miejskie, a także pałac Brunszwickich, przy którym zatrzymają się na dłużej zwolennicy wyszukanej elegancji.

Ale to nie wszystko! Zwiedzanie Kołobrzegu możemy z łatwością poszerzyć o bliższe i dalsze wycieczki w okolicę, a nawet o szybki wypad zaraz za granicę Polski. W Niemczech czekają na nas takie cuda, jak architektura Hamburga czy zachwycający zamek w Schwerinie. Dzięki ofercie Kościerskiego Busa szybkie przewozy z Kołobrzegu do Niemiec mogą stać się receptą na stworzenie niepowtarzalnych wspomnień z pobytu na Wybrzeżu.

Z Kołobrzegu do Niemiec? To naprawdę łatwe!

Wypoczywając nad polskim morzem, często mamy ochotę skorzystać z bliskości naszych zachodnich sąsiadów i spędzić dzień lub dwa za niemiecką granicą. Choć Kołobrzeg nie należy do miast położonych bezpośrednio przy granicy, komfortowe busy z Kołobrzegu do Niemiec pomogą nam bez przeszkód zrealizować taki plan. Współczesne busy zdecydowanie zachęcają do podróży – to nowoczesne, wygodne pojazdy, dzięki którym dostaniemy się do celu w wyjątkowo krótkim czasie.

Jeżeli potrzebne nam są busy do Niemiec zachodniopomorskie pozwoli nam na wybór sprawdzonego, solidnego przewoźnika, takiego jak Kościerski Bus. Zadowoleni klienci firmy podkreślają zwłaszcza poczucie bezpieczeństwa, jakie daje im możliwość podróżowania nowymi, doskonale wyposażonymi busami, oraz elastyczność przewoźnika w dostosowywaniu się do potrzeb pasażerów.

Przewozy z Kołobrzegu do Niemiec z Kościerskim Busem przydają się zarówno indywidualnym podróżującym, jak i rodzinom z dziećmi. Dzięki znajdującemu się w busie dostępowi do WiFi najmłodsi członkowie rodziny z przyjemnością spędzą podróż na oglądaniu filmów, i ani się obejrzą, jak minie im czas. Kołobrzeg to bez wątpienia miasto, na którego odkrycie nie starczy krótkiego urlopu, ale niezwykłe miejsca czekają nas także tuż za granicą!

Kołobrzeg naturalnie – zdrowie i kontakt z przyrodą

Jeżeli chodzi o warunki samego miasta i jego okolic, Kołobrzeg to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Znajdziemy tu o wiele więcej, niż rozległe plaże i otaczającą je roślinność. Nie wszyscy wiedzą, że w obrębie Kołobrzegu znajdują się unikatowe tereny chronione, jak choćby użytek Ekopark Wschodni.

Miejsce to przyciąga turystów i spacerowiczów swoją bogatą szatą roślinną, krzykami dzikich ptaków i spokojną, błękitną taflą wody, która pokrywa tu dużą część terenu. Podczas pobytu w mieście warto także odwiedzić parki miejskie, wśród których wyróżnia się zwłaszcza Park Zdrojowy im. Stefana Żeromskiego. Ten pochodzący z XIX wieku park pozwala odwiedzającym na podziwianie starych, majestatycznych drzew, a od pewnego punktu staje się dębowo-jodłowym lasem, zamieszkałym przez ptaki i zwierzęta.

Ale skąd nazwa „park zdrojowy”? Właśnie! To kolejny z powodów, dla których Kołobrzeg to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Wybrzeża. Posiada ono zasoby wysokiej jakości wód zdrojowych, a także borowiny leczniczej. Od dawna odwiedzane jest przez uzdrowiskowych kuracjuszy, ale znajdziemy tu również nowoczesne ośrodki SPA, które zachęcają, by spędzić w nich kilka godzin dla relaksu.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Goleniów, Szczecin, Niemcy