Drawsko Pomorskie okiem turysty.

Jeden z największych poligonów w Europie znajduje się w Polsce, a mianowicie w Drawsku Pomorskim. Miasto to należy do województwa zachodniopolskiego, ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych zabytków, imprez cyklicznych, punktów widokowych i szeregu innych atrakcji. Można liczyć na malownicze krajobrazy, turystykę aktywną, kontakt z naturą. Ciekawych miejsc do zwiedzenia z pewnością nie brakuje, podobnie jak zajęć na każdą porę roku.

Piękne miejsca bogate w różnorodne atrakcje

Jeśli ktoś chce w pełni odpocząć, zregenerować siły, świetnie się bawić i doświadczyć czegoś niesamowitego, powinien odwiedzić Drawsko Pomorskie. Piękne krajobrazy zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku. Nie brakuje jezior, gdzie można uprawiać wielorakie sporty wodne. Infrastruktura sportowa i rekreacyjna cały czas się rozwija. Bardzo atrakcyjne dla turystów jest jezioro Okra, nad którym znajduje się kąpielisko miejskie z plażą, można wypożyczyć sprzęt wody. Urozmaiconą linię brzegową ma jezioro Zarańsko, do dyspozycji jest też niewielka wyspa.

Za najpiękniejszy i największy akwen uznaje się jezioro Lubie. Będzie to świetne miejsce dla miłośników żeglowania i innych sportów wodnych. Na jeziorze znajduje się aż pięć wysp, brzeg jest porośnięty lasami od strony południowej, a w północnej części znajdują się gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki wypoczynkowe. Można też biwakować na polu namiotowym. Warto spróbować swoich sił na kajaku na szlaku Ks. Kardynała Karola Wojtyły, poczuć się jak na spływie rzeką górską.

Ciekawą atrakcją na terenie Drawska Pomorskiego są pomniki przyrody w postaci dębów szypułkowych, które mają już po czterysta-pięćset lat. Można też zobaczyć niecodzienny widok w postaci rzeki płynącej w odwrotnym kierunku – nurt Drawy biegnie z północy na południe. Miłośnikom turystyki aktywnej polecić można szlaki nie tylko kajakowe, piesze i rowerowe, ale też konne. Świetną zabawę zapewni wędkarstwo, survival, paintball, caravaning. Z pomników i miejsc pamięci wymienić można Krzyż Sybiraka, Dąb papieski, Cmentarz wojenny i żydowski, różne obeliski

Ciekawe zabytki Drawska Pomorskiego

Na terenie Drawska Pomorskiego nie brakuje zabytków, a jednym z ciekawszych jest Pałac w Karwicach w stylu neogotyckim. Na uwagę zasługuje spichlerz zbożowy zaprojektowany przez Gropiusa, który został wzniesiony na początku XX wieku. Wysokimi walorami zabytkowymi cechuje się ryglowy kościółek z XVII wieku. Z kolei w parku miejskim mieści się Drawskie Centrum Edukacyjne, a w centralnej części miasta magazyn solny – datę wniesienia szacuje się na początek XVII wieku. W parku miejskim im. Fryderyka Chopina mieści się Willa Waltera Gropiusa, który zachwyca swoją architekturą. Zabytkiem jest także Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Warto przejść się alejkami malowniczego Park Miejskiego im. Fryderyka Chopina. Najstarszą częścią Drawska Pomorskiego jest śródmieście w okolicy placu Konstytucji, a budowlą – Kościół późnogotycki pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Coraz większą wagę przykładamy do ekologii, co da się odczuć również w Białym Borze. Ciekawym etapem naszej wędrówki po okolicy może być Centrum Edukacji Ekologicznej. Co ważne, miejsce to zyskało tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego. Miłośnicy przyrody oraz ekologii uznają, że jest to dla nich prawdziwy raj. Wszyscy zainteresowani mogą podziwiać w nim ponad 40 różnych gatunków drzew oraz krzewów.

Jak szybko i tanio dostać się z z Drawska Pomorskiego do Niemiec?
Wybierając profesjonalne przewozy do Niemiec zachodniopomorskie busem.

Z Drawska Pomorskiego można bardzo łatwo dostać się do Niemiec, wybierając przewozy busem Kościerskim. Firma transportowa oferuje personalne przejazdy międzynarodowe z opcją door to door, dzięki czemu można dotrzeć bezpośrednio pod wskazany adres, bez uciążliwych przesiadek. Jest to zdecydowanie wygodniejsze i tańsze rozwiązanie niż podróżowanie autobusem, autokarem czy nawet własnym samochodem. Nowoczesne busy do Niemiec zachodniopomorskie prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców, którzy bezpiecznie i terminowo dowożą pasażerów do wyznaczonego miejsca docelowego. Pojazdy są w pełni wyposażone, można poczuć się jak podczas jazdy luksusowym autem z własnym kierowcą. Komfort podróży zapewniają szerokie i wygodne fotele, nienaganna czystość, miła atmosfera, wystarczająco dużo przestrzeni dla każdego pasażera, miejsce na bagaż podręczny.

Czas spędzony w busie umilają liczne udogodnienia w postaci klimatyzacji, ogrzewania, telewizji, radia, bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Pasażerowie mają też do dyspozycji gniazdka elektryczne, co umożliwia podłączenie urządzeń mobilnych typu smartfon czy laptop. Wybierając przewozy busem Kościerskim, można mieć pewność, że dotrze się do wyznaczonego miejsca zgodnie z planem, w ustalonych godzinach. Jazda nimi jest w pełni bezpieczna nawet w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Podróżowanie busem pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, koszty przejazdu są rozkładane równomiernie na wszystkich podróżujących.

Zaletą podróżowania busem jest brak większych ograniczeń dotyczących bagażu, co pozwala zabrać ze sobą niezbędne rzeczy, bez martwienia się o nadbagaż i nadpłatę. Za dodatkową opłatą można przewieźć też większą ilość bagażu, nawet jeśli ma niestandardowe wymiary. Kierowca pomoże również przy jego wkładaniu i wyjmowaniu. Ceny przejazdu są bardzo atrakcyjne, można też liczyć na rabaty dla stałych klientów, co przekłada się na jeszcze większe oszczędności. Oferta przeznaczona jest dla każdego – zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Masz pytania dotyczące podróży ?

Nie zwlekaj, zadzwoń lub zapytaj na facebooku

Kościerskie busy jadą przez:

Drawsko Pomorskie, Węgorzyno, Stargard, Szczecin, Niemcy