Bus – transport z Białego Boru do Niemiec

Jeśli chcemy wybrać się do Białego Boru, musimy odwiedzić województwo zachodniopomorskie, a dokładniej powiat szczecinecki. Cały obszar gminy Biały Bór to powierzchnia aż 270 km2, który zamieszkuje prawie 5,5 tys mieszkańców. Tereny te słyną z rozległych lasów oraz jezior. Bardzo dobrze wyposażona jest baza noclegowa Białego Boru. Jeśli pragniemy wybrać się na odpoczynek bądź urlop, bez problemu znajdziemy idealne miejsce do noclegu spośród licznych ośrodków wypoczynkowych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zapewniają one swoim gościom kameralny wypoczynek w malowniczej okolicy, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Jest to idealne miejsce dla osób, które pragną odpocząć w kontakcie z przyrodą, bez wielkomiejskiego pośpiechu.

Atrakcje w okolicy Białego Boru

Okoliczne tereny to prawdziwy raj i idealne miejsce dla aktywnego turysty. Ponadregionalny szlak rowerowy Greenway oraz piesze szlaki wycieczek krajoznawczych to prawdziwa zachęta do spędzania swojego wolnego czasu w ruchu. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników konnej jazdy, ponieważ znajdą oni aż dwa szlaki konne. Również turyści lubiący nordic walking będą mogli swobodnie korzystać z dobrodziejstw Białego Boru.

Wielu z nas nie wyobraża sobie prawdziwego wakacyjnego klimatu bez plaży. Nic straconego, ponieważ malownicza plaża miejska od kliku już lat zyskuje tytuł Najlepszego Kąpieliska Śródlądowego Województwa Zachodniopomorskiego. Fakt te potwierdza to, że da się na niej prawdziwe zrelaksować. Aż dwa ośrodki wypoczynkowe znajdujące się nad jeziorem pozwalają na skorzystanie z wielu atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Biały Bór oferuje także zróżnicowaną bazę gastronomiczną, dla wszystkich tych, którzy pragną zjeść coś smacznego w przyjaznej atmosferze.

Nieopodal plaży możemy udać się na spacer ścieżką przyrodniczo-leśną. Na co dzień korzystają z niej nie tylko turyści, ale również całe rodziny mieszkańców. To nie tylko edukacyjne miejsce dla dzieci, ale okazja do poznania historii. Wzdłuż ścieżki przebiega bowiem szlak „Zapomnianych fortyfikacji”, gdzie mamy okazję zwiedzić bunkry z II Wojny Światowej. Ale to nie jedyny element historii. Miasto dawniej nazywano Baldenburgiem, a jako symbol dawnych czasów pozostał z niego jedynie malutki urokliwy kościół w stylu neogotyckim z roku 1878.

Co ciekawe, Biały Bór jest również jednym z najaktywniejszych ośrodków kultury ukraińskiej. Dowodem na to jest bardzo niespotykana oraz niesamowicie wyjątkowa cerkiew, która przyciąga wielu znawców sztuki. To, co niesamowite w Białym Borze to prawdziwie funkcjonująca wspólnota kultury ukraińskiej oraz polskiej, którą można odczuć na każdym kroku. Mieszkańcy są nie tylko otwarci na nowe wyzwania, ale również na nowe tradycje, jednocześnie nie niszcząc swoich własnych.

Dla wielu jednym z niezapomnianych przeżyć z pewnością może być wspinacza po 250-metrowym nasypie piaskowym, który zwany jest również Górą Pomorską. Z miejsca tego można podziwiać wspaniałe lasy i jeziora, które otaczają Biały Bór. Natomiast serca miłośników przyrody z pewnością skradną aż dwa wodne rezerwaty przyrody. Te urokliwe oraz tajemnicze miejsca pozwalają na prawdziwe obcowanie z przyrodą, co jest niezapomnianym przeżyciem, zapadającym na długo w pamięć.

Coraz większą wagę przykładamy do ekologii, co da się odczuć również w Białym Borze. Ciekawym etapem naszej wędrówki po okolicy może być Centrum Edukacji Ekologicznej. Co ważne, miejsce to zyskało tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego. Miłośnicy przyrody oraz ekologii uznają, że jest to dla nich prawdziwy raj. Wszyscy zainteresowani mogą podziwiać w nim ponad 40 różnych gatunków drzew oraz krzewów.

Busem z Białego Boru do Niemiec

Ale to nie wszystko, co Biały Bór ma nam do zaoferowania. Jeśli po chwilach błogiego odpoczynku musimy wybrać się na teren Niemiec, nie będziemy mieli z tym najmniejszego kłopotu. Korzystając z usług Kościerskiego Busa, szybko i bezpiecznie dostaniemy się w miejsce, w które potrzebujemy.

Z Białego Boru do Niemiec możemy udać się, wynajmując bus bez względu na to, czy wybieramy się tam w celach zarobkowych, czy mamy do odwiedzenia rodzinę. Bez problemu w ten sposób uda nam się także zorganizować kilkudniowy wypad w celach turystycznych. Niezależnie do tego, jaki mamy cel podróży, nie musimy się stresować, ponieważ busy do Niemiec pomorskie to zawsze będzie dobry wybór.

Przewozy do Niemiec zachodniopomorskie są świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Nowoczesne pojazdy sprawiają, że droga nie dłuży się niepotrzebnie, natomiast podróż zawsze kończy się w wyznaczonym wcześniej miejscu i czasie. Nie ma mowy o spóźnianiu się. Wszystko dzięki doświadczony kierowcom, którzy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem traktują swoją pracę. Kościerski Bus są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują pełnego profesjonalizmu, komfortu oraz bezpieczeństwa podczas całej swojej podróżny.

Masz pytania dotyczące podróży ?

Nie zwlekaj, zadzwoń lub zapytaj na facebooku

Kościerskie busy jadą przez:

Biały Bór, Bobolice, Koszalin, Tychowo, Kołobrzeg, Nowogard, Goleniów, Szczecin, Niemcy