Już niebawem rozpocznie się sezon wycieczek szkolnych. Czas długo wyczekiwany przez uczniów i stanowiący nie lada wyzwanie dla grona pedagogicznego. Połączenie odpoczynku od zajęć lekcyjnych z programem merytorycznym i edukacyjnym, który zainteresuje młodzież nie jest zadaniem prostym. Idealnym rozwiązaniem może okazać się wyjazd zagraniczny, połączony ze zwiedzaniem i komfortem podróżowania busem Kościerski bus – wycieczka do Niemiec.

Grupowa wycieczka do Niemiec

Zorganizowanie grupowego wyjazdu dzieci i młodzieży busem do Niemiec, jak wspomnieliśmy we wstępie nie jest tematem najłatwiejszym, ale przy współpracy z odpowiednimi firmami/partnerami można go sobie zdecydowanie ułatwić. Wiele kaszubskich firm chętnie pomaga finansowo w wyjazdach dzieci z trójmiasta czy okolic busem do Niemiec. Oprócz programu wycieczki o czym będzie mówić w dalszej części tego artykułu, niezmiernie ważny jest aspekt bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy wybrać sprawdzone miejsce na pobyt z grupą oraz najlepszego przewoźnika. Bus do Niemiec pomorski i zachodniopomorski to podróż komfortowa i w pełni bezpieczna, jeśli pojazd pochodzi ze sprawdzonej floty.

Dlaczego wycieczki zagraniczne?

Kilkudniowe wyjazdy do Niemiec stanowią idealną okazję do integracji uczniów, ale nie tylko. Nauczyciele mogą w ten sposób uzupełnić, a może lepiej – uatrakcyjnić program nauczania z użyciem niestandardowych metod nauczania niedostępnych na co dzień w szkole. Większość rodzin odwiedziła już najsłynniejsze miejsca w Polsce, dlatego wycieczki objazdowe po kraju wydają się dzieciom mniej atrakcyjne. Korzystając z wyjazdu za granicę młodzież często może zobaczyć te miejsca, o których dotychczas jedynie gdzieś słyszała lub przeczytała. Wybierając za środek transportu nowoczesny i komfortowy bus, jak na przykład z floty Kościerski bus do Niemiec, przygoda szkolna zaczyna się już  w momencie zajęcia miejsce i wyruszenia do punktu docelowego.

Atrakcyjny program wycieczki

Wybraliśmy
już podróż busem do Niemiec i  co dalej?
Kolejny krok to oczywiście bogaty program wycieczki. Zwiedzanie miejsc
najistotniejszych na mapie każdego turysty należy połączyć z dostarczeniem
pozytywnych emocji i niesamowitych przeżyć. Pamiętajmy jednak, że na wyjeździe
szkolnym nie może zabraknąć odpoczynku i dobrej zabawy. Bus pomorski dowiezie
Państwa pod wskazany, konkretny adres. A potem ruszajcie na podbój Berlina..

Berlin – idealne miejsce na wycieczkę do Niemiec np. szkolną 

Jak wiadomo Berlin to jedna z najbliższych europejskich stolic. Z uwagi na niedaleką odległość z Polską, koszt wyjazdu busem do Niemiec jest bardzo atrakcyjny, a cena w przypadku takich organizacji nie pozostaje przecież bez znaczenia. Czas trwania podróży jest również optymalny, a ponieważ busy do Niemiec z Kościerski Bus są bardzo komfortowe, to wycieczkowicze nie będą mieli powodów do narzekań.  Jakie zalety posiada sam Berlin?

Co robić w Berlinie?

Docenić historyczną wartość tego miasta. Począwszy od Bramy Branderburskiej, poprzez pałac Charlottenburg, Reichstag kończąc na Murze Berlińskim, który dzielił miasto na dwie części. Oczywiście to tylko kilka przykładowych zabytków, które będąc w Berlinie trzeba zobaczyć. Zatrzymując się na dłużej przy Murze Berlińskim, jest to najpopularniejszy symbol zimnej wojny, trwającej 40 lat. Obecnie zabytek pełni rolę, pewnego rodzaju „płótna”, które zdobione przez ulicznych artystów przyciąga uwagę turystów. Najsłynniejszy „obraz” przedstawia Leonida Breżniewa i Ericha Honcekera nazywany „braterskim pocałunkiem”.

Niemieckie smaki kulinarne

Zasmakować w kuchni. Zastanawiacie się, które jedzenie cieszy się największą popularnością w Berlinie? Otóż to miasto, można śmiało nazwać królestwem tureckich kebabów.  Niech nie myli Was wrażenie budek z kebabami, które znamy z innych krajów, w tym z Polski. W Niemczech kebaby serwuje się w tradycyjnych restauracjach, do których przychodzą i goszczą całej rodziny.

Co oprócz kebaba można zjeść w Berlinie? Na przykład currywurst czyli kiełbasę w dużej ilości przyprawy curry. Podawana jest  głównie z sosem pomidorowym. Warto także spróbować strudla jabłkowego, często podawnego z sosem waniliowym i lodami. Można się przy nim rozmażyć. Oryginalne połączenie, ale zapewne godne uwagi naszego podniebienia.

apfelstrudel

Poczuć inny klimat. Brzmi dość tajemniczo? I o to chodzi, bo gdzie jeśli nie w Tropical Islands możemy poczuć jak na Bahamach. W niespełna godzinę od Berlina przewozy pasażerskie busem do Niemiec dotrą do największej w Europie tropikalnej krainy.

Wśród wielu atrakcji najpopularniejszymi są: zadaszony las tropikalny; strefa saun, piaszczyste plaże, najwyższa na terenie Niemiec –  zjeżdżalnia. Bardzo oryginalnym miejscem jest również Wioska Tropikalna, do której warto wybrać się nie tylko ze względu na ciekawe budowle z dalekich krajów, lecz również dlatego, że to właśnie tutaj usytuowana jest większość restauracji i barów Tropical Islands. Jeśli wciąż Wam mało atrakcji, zawsze możecie skorzystać, np. z lotu balonem. Kaszubski bus zawiezie i odwiezie do domu.

Tropical Island

Wyjazd szkolny busem do Niemiec to niebanalna okazja do tego, aby połączyć historię z nowoczesnością i zintegrować grupę. Dzięki atrakcyjnej ofercie przewoźnika – Kościerski Bus podróż ta będzie nie tylko pełna wrażeń, ale i w pełni bezpieczna.