Ten popularny kurort nadmorski ma do zaoferowania wiele atrakcji niemal przez cały rok. Zarówno miłośnicy plażowania, jak i ci, którzy preferują chłodniejsze pory roku poza sezonem turystycznym zachwycą się klimatem Sopotu. Co ma nam do zaoferowania ów miejscowość ?

Lato w Sopocie

Niewątpliwym atutem Sopotu jest bliskość morza. Właśnie tutaj znajduje się najdłuższe w Europie drewniane molo. Każdego roku w sezonie okupowane jest rzeszą turystów i zarazem stanowi największą atrakcję miejscowości. Piaszczyste plaże, smażalnie ryb, powiew morskiej bryzy w upalny dzień – czego można chcieć więcej? Sopot uwielbiany jest przez pasjonatów sportów wodnych takich jak kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo czy skimboard. W miejscowości znajduje się również wiele atrakcji dla najmłodszych – dzieci mogą spędzać aktywnie czas na torze rolkowym, w parku linowym czy jeżdżąc na rowerze.

Zwiedzanie o każdej porze roku

Nie da się ukryć, że Sopot zachwyca przez cały rok. Oprócz pięknej 5 km plaży, która jest doskonałym miejscem na spacery zarówno latem, jak i wiosną, jesienią oraz zimą. W miejscowości tej znajdziemy wiele ciekawych obiektów historycznych. Jednym z nich jest otwarty w 1927 roku Grand Hotel, który niegdyś gościł w swoich murach Marlenę Dietrich, czy Fidela Castro. Ten luksusowy obiekt robi ogromne wrażenie z zewnątrz. Pełne przepychu wnętrza oferujące gościom eleganckie pokoje, restaurację z wykwintną kuchnią, saunę czy siłownię z widokiem na morze.

Osoby, które wybrały Sopot nie tylko z uwagi na atrakcje turystyczne, lecz również z powodów zdrowotnych, koniecznie powinny odwiedzić Kompleks Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych oraz Pijalnię Wód Solankowych. Warto pamiętać, że spacer po molo to doskonały sposób na zaczerpnięcie jodu, którego stężenie, jak się okazuje, jest dwa razy wyższe na końcu drewnianego deptaka niż na plaży!

Będąc w Sopocie, nie można również zapomnieć o zwiedzeniu Krzywego Domku – budynku o charakterystycznym, wykrzywionym kształcie, niczym wyjętym z bajki. Będzie to doskonała atrakcja dla dzieci. Z pewnością i dorosły nie omieszka zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia z Krzywym Domkiem w tle.

Sopot – baza wypadowa

Planując wycieczkę objazdową w pobliżu Zatoki Gdańskiej, warto wziąć pod uwagę odwiedzenie Gdańska i Gdyni. Jeśli chodzi o busy Sopot dysponuje świetnymi połączeniami w każdym kierunku. Bez problemu zaplanujemy ciekawą trasę z bazą noclegową w jednym miejscu.
A może planujemy wycieczkę do naszego zachodniego sąsiada? Warto wówczas przejrzeć ofertę popularnych przewoźników, jak na przykład Kościerski Bus. Oferuje on przewozy z Sopotu do kilku lokalizacji takich jak Berlin, Bremen, Mannheim, Frankfurt nad Menem i wielu innych.

Sopot może być również świetnym miejscem przystankowym na dłuższej trasie, jeśli podróżujemy ze wschodniej Polski do Niemiec. Jest to doskonałe rozwiązanie jeśli naszym miejscem docelowym jest znajdująca się niemal przy granicy belgijskiej Kolonia. W takiej sytuacji jednodniowa przerwa w tej pięknej nadmorskiej miejscowości będzie ciekawym urozmaiceniem podróży. W dalszą trasę możemy zdecydować się na ofertę firmy Kościerski bus. Oferuje ona busy do Niemiec z Sopotu i już bezpośrednio dotrzeć na miejsce wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu.

O atrakcyjności Sopotu świadczy coraz więcej turystów odwiedzających ten kurort każdego roku, bez względu na pogodę czy porę roku. Samych zaś atrakcji Sopotu można by jeszcze wymienić sporo, jak chociażby Opera Leśna, Skansen Archeologiczny Grodzisko czy Dworek Sierakowskich. Gwarantujemy, że tutaj nikt nie będzie się nudził.

Tagi:

busy do Niemiec z Sopotu, przewozy do Niemiec Sopot, busy Sopot, z Sopotu do Niemiec, busy do Niemiec pomorskie, busy z adresu pod adres, kościerskie busy, kaszubskie busy, busy pomorskie, przewóz osób