Czas na wizytę w przemysłowym Bochum

Bochum jest stosunkowo mało znaną miejscowością turystyczną, którą warto jednak odwiedzić. To górnicze miasto znajduje się w Zagłębiu Ruhry i jest uznawane za jedno z największych i najważniejszych ośrodków przemysłowych na świecie. Na terenie miasta znajdują się liczne złoża, przez co powstały wielorakie zakłady mające na celu ich wydobycie. Do Bochum przybywają nie tylko turyści, ale też osoby mające na celu podjęcie pracy w szeroko pojętym przemyśle. Obecnie miasto to zostało wzbogacone o przestrzeń miejską, stało się wręcz centrum kultury. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą poczuć klimat przemysłowego miasta. Na brak atrakcji nie można narzekać.

Co warto wiedzieć na temat Bochum ?

Bochum mieści się w zachodniej części Niemiec. Ten ogromny ośrodek przemysłowy i centrum usług zaliczany jest do jednego z największych miast Niemiec. Miejscowość ta zapisała się w historii przemysłu po odlaniu stalowych dzwonów w formach – ten ważący aż 15 tysięcy kilogramów można podziwiać przed ratuszem miasta do dziś. Bochum składa się z sześciu dzielnic, a każda z nich podzielona jest na okręgi statystyczne. Wymienić można dzielnice Mitte, Wattenscheid, Nord, Ost, Süd i Südwest. W każdej z nich można zobaczyć coś ciekawego, gdyż w Bochum nie brakuje atrakcji turystycznych. Mówić można o zabytkach, muzeach i szeregu innych atrakcji typu teatr Schauspielhaus, Westpark, Planetarium i Stadtpark czy musical Starlight Express. Będąc w tym mieście, warto odwiedzić Niemieckie Muzeum Górnictwa, Zbiory dzieł sztuki, Niemieckie Muzeum Kolei. Z ciekawych zabytków wymienić można Halę Stulecia, Kościół protestancki św. Pawła i Kościół św. Piotra i Pawła.

Dlaczego warto postawić na przewozy do Bochum Kościerskim busem?

Chcąc dostać się do Bochum, konieczne będzie zorganizowanie transportu. Do miejsca docelowego można dostać się rożnymi sposobami – samolotem, koleją, samochodem, autokarem czy busem. Najbliższym port lotniczy to lotnisko znajdujące się w Dortmundzie, do wyboru są jeszcze lotniska w Düsseldorfie i Kolonii. Główną stacją kolejową w jest Bochum Hauptbahnhof. Niektóre osoby podróżują z Polski do Bochum autokarem z przewoźnikiem, ale dużo wygodniejsze są busy do Niemiec. Na tego typu przewozy decydują się zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Każdy może liczyć na bezpieczne i szybkie dotarcie do miejsca docelowego bez zbędnych przesiadek. Klient odbierany jest spod wskazanego, dogodnego dla siebie adresu. Busy Do Bochum to oszczędność czasu na dojazdy i pieniędzy na kolejne środki transportu. Dojeżdżają nawet do mniejszych miejscowości. Zaletą korzystania z tego rozwiązania jest możliwość zabrania ze sobą niezbędnego bagażu i brak konieczności dźwigania go między przesiadkami. Kościerskie busy są niezawodne, kameralne, dobre wyposażone, bogate w liczne udogodnienia. Prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców, którzy doskonale wiedzą, jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, łącznie z podróżą w utrudnianych warunkach. Klient może oddać się w tym czasie wykonywaniu innych czynności typu czytanie, drzemka, relaks, nauka, przeglądanie zasobów internetowych, praca, słuchanie muzyki, oglądanie TV itd.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś telefonicznie pod numerem 607 458 109.

 

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Kołobrzeg, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Brunszwik, Hanower, Bielefeld, Dortmund do Bochum .