Mając trochę wolnego czasu, możemy zaplanować sobie wycieczkę czy dłuższy pobyt w jakiejś miejscowości. Niektórzy decydują się na wyjazd za granicę, aby tam odpocząć i podziwiać okoliczne atrakcje. Okazuje się, że nie trzeba wcale opuszczać Polski, aby miło spędzić wakacje czy weekend. W naszym kraju jest wiele nieodkrytych przez nas miejsc, które są godne odwiedzenia. Kryją całą masę atrakcji – zarówno pod względem turystycznym, jak i zabytkowym. Czas najwyższy poznać Gniewino i tereny znajdujące się wokół tej miejscowości. Z całą pewnością nikt się nie zawiedzie.

Co ma do zaoferowania Gniewino?

Jedną z kaszubskich wsi województwa pomorskiego jest Gniewino. Mogłoby się wydawać, że nie znajdziemy tam niczego ciekawego, ale w praktyce okazuje się to być bardzo ciekawa miejscowość. Z całą pewnością warto odwiedzić Gniewino, z którego bardzo łatwo i szybko można dojechać do niemieckich miejscowości. Chociaż miejscowość ta nie leży nad Bałtykiem, to jednak znajduje się bardzo blisko nadmorskich kurortów. Bardzo znaną atrakcją jest Kaszubskie Oko w Gniewinie. Godna odwiedzenia jest wieża widokowa, z której można podziwiać Jezioro Żarnowieckie, farmy wiatrowe i polski Bałtyk. Miłośnicy mini-golfa mają do dyspozycji pole do gry, a więc nie mogą narzekać na nudę. Na tym jednak nie koniec. Przyglądać można się zjawiskowym makietom dinozaurów i stolemów. Warto wybrać się także to parku linowego. To właśnie w Gniewinie znajduje się największa w Polsce Elektrownia Szczytowo – pompowa Żarnowiec, o powierzchni ponad 120 ha.

Busem z Niemiec do Gniewina

Kolejną atrakcją w Gniewinie jest Zagroda Gburska i Rybacka, czyli Skansen w Nadolu . Mieści się tam niewielkie muzeum, gdzie można przyjrzeć się zabudowaniom i sprzętom pochodzącym z dawnych, okolicznych gospodarstw. To właśnie w skansenie możliwe jest wzięcie udziału w licznych imprezach, organizowanych przede wszystkim dla młodszych odbiorców. Ciekawą opcją jest także Przystań w Nadolu, szczególnie dla fanów wędkowania i kąpieli w jeziorze. Możliwe jest wypożyczenie sprzętu wodnego typu kajak i pływanie po jeziorze. Dla mniej aktywnych sprawdzi się rejs zorganizowany statkiem Nadolanin czy motorówką. Można pływać na pływalni krytej (długość 25 m), gdzie do dyspozycji jest też kryta zjeżdżalnia o długości ponad 70 m czy rozerwać się na torze do bowlingów. W ośrodku czekają też atrakcje pozwalające na zrelaksowanie się w postaci jacuzzi, sauny fińskiej i solarium.

Poznaj regionalną kuchnię

Rozrywka to jedno, ale trzeba też na wyjeździe coś zjeść smacznego i regionalnego lub zdrowa smoothiehaven przekąska. Warto wybrać się do restauracji znajdującej się na terenie Kaszubskiego Oka i spróbować głównego dania w postaci golonki po kaszubsku oraz zamówić na deser Naleśniki Szefa Kuchni. Rodzice mogą podziwiać otoczenie przez szklane ściany w lokalu, a dzieci bawić się na placu Statku Piratów. Możliwe jest nawet przejechanie się małymi samochodzikami akumulatorowymi.

Coś dla miłośników adrenaliny

Warto wybrać się do stadniny Hajduki, szczególnie jeśli interesuje nas jazda konna. Zimą czekają na nas kuligi. Niezapomnianą atrakcją będzie z pewnością lot widokowy, czyli lot balonem na ogrzane powietrze, który trwa średni trzy godziny. Balon nie uzyska zawrotnych prędkości, ale Łódź Motorowa RIB „Parana” to już co innego. Można wypróbować jej możliwości na jeziorze Żarnowieckiego. Łódź ta jest w stanie pomieścić jedenaście osób na swoim pokładzie i osiągnąć prędkość 90 km/h. Rejsy nią dostępne są od maja do września. Ciekawą atrakcją jest prywatne muzeum kolekcjonera, czyli Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych. Na wizytę trzeba umówić się wcześniej telefonicznie lub mailowo. Odbywają się tam przeróżne pokazy, prelekcje, lekcje historyczne, warsztaty rękodzielnicze. Nie można zapomnieć o niezwykłej atrakcji: Strusie – farma Kniewo. Hodowane są tam nie tylko afrykańskie strusie, ale też kozy, króliki, lamy, owce i konie.

Podróżuj Kościerskim busem

Kaszubskim busem do Niemiec z Gniewina i okolic – szybkie i komfortowe połączenia z Pomorza Podróżowanie własnym środkiem transportu ma wiele zalet, ale nie brakuje też wad. Na terenie Gniewina i okolic dostępne są busy pomorskie, gdzie którym możliwe jest dotarcie do Niemiec. Kaszubski bus jest niezawodnym środkiem transportu, który gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Można nim dojechać do celu szybko, wygodnie i na czas. Przewóz osób busami to opcja przeznaczona zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Usługi świadczone są na wysokim poziomie, dzięki czemu nawet wymagający klienci będą z pewnością z nich zadowoleni. Pojazdy są nowoczesne, w pełni sprawnie oraz kierowane przed doświadczone i wykwalifikowane osoby. Ponadto busy kaszubskie są wyposażone w liczne udogodnienia, co przekłada się na wysoki komfort podczas jazdy. Do dyspozycji są nie tylko klimatyzacja i wygodne fotele, ale też gniazdka elektroniczne, do których możliwe jest podpięcie swoich urządzeń mobilnych. W trakcie jazdy można zająć się czytaniem lektury, rozmową, oglądaniem filmów, nauką czy pracą. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać wolny czas na sen.

Tagi:
busy do Niemiec z Gniewina, busy pomorskie, przewozy do Niemiec pomorskie, kaszubski bus, busy trójmiasto, z Gdańska do Niemiec, przewóz osób