Jak pokazują statystyki z ostatnich lat coraz więcej Polaków decyduje się na pracę za granicą. Jedną z najbardziej popularnych destynacji zarobkowych są w dalszym ciągu sąsiedzkie Niemcy. Dla wielu osób bliskość kraju i możliwość łatwego i taniego przyjeżdżania w wolnych chwilach to bardzo duży plus. Z drugiej strony coraz więcej mieszkańców Niemiec decyduje się odwiedzać Polskę – przede wszystkim w celach turystycznych. Dla jednych i drugich świetnym rozwiązaniem może być podróż ze słupską firmą transportową Kościerski Bus – busy do Niemiec ze Słupska.

Praca w Niemczech – możliwości dojazdu z Pomorza

Osoby, które decydują się na podróż do Niemiec z firmą Kościerski Bus mają możliwość bardzo wygodnego dla siebie wybrania miejsca rozpoczęcia podróży. Trasa jaką jadą busy zorganizowana jest w taki sposób, że przebiega przez wiele miejscowości zarówno w województwie Pomorskim, jak i Zachodniopomorskim. To samo dotyczy samych Niemiec. Trasa busa przebiega przez wiele miast, tak że wiele osób udających się do pracy będzie miało możliwość łatwego dostania się do miejsca docelowego. Wśród dostępnych na rynku ofert busy do Niemiec ze Słupska firmy Kościerski Bus wydają się jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji. Z możliwości łatwego wyjazdu na Zachód mogą skorzystać oczywiście nie tylko pracujący w Niemczech. Zapraszamy także osoby wybierające się tam turystycznie czy na zakupy.

Dlaczego turyści wybierają Słupsk – co warto zobaczyć?

Wśród wielu wartych odwiedzenia miejsc w Polsce, do których zabrać turystów mogą lokalne busy Słupsk to miasto na Pomorzu. Na pewno powinno znaleźć się na liście turysty z Niemiec. Większość zachowanych do dzisiaj zabytków Słupska pochodzących z czasów średniowiecza to przede wszystkim architektura sakralna. Nie brak tu jednak spektakularnych przykładów dziewiętnastowiecznej architektury miejskiej i przemysłowej. Budowle, które doskonale pokazują, jak ważnym ośrodkiem miejskim był ówczesny Słupsk.

Wartym zobaczenia miejscem jest na przykład związana z ponurą historią Baszta Czarownic. W tej dawnej wieży, wchodzącej w skład murów miejskich. W siedemnastym stuleciu powstało więzienie dla kobiet posądzonych o czary. Obecnie znajduje się tu Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Turystów z Niemiec na pewno zainteresuje zabytkowy budynek poczty głównej. Związany on jest z postacią Heinricha von Stephan, który było pomysłodawcą kartki pocztowej. W budynku znajduje się tablica upamiętniająca jego osobę.

W sezonie turystycznym na Targu Rybnym odbywa się każdej niedzieli Jarmark Gryfitów. To wydarzenie w czasie którego można nie tylko dokonać zakupów bursztynu i pamiątek związanych z Pomorzem. Można spróbować specjałów lokalnej kuchni ale również podziwiać uliczne teatry i wiele innych, ciekawych wydarzeń. Ciekawe i warte zobaczenia miejsca w Słupsku to również: renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Twierdza owa pochodzi z początku dziewiętnastego wieku. Budynek starostwa powiatowego, utrzymany w stylu eklektyzmu oraz zespół Browaru Słupsk. Warte obejrzenia są także trzy zachowane dawne spichlerze. Osoby zainteresowane odwiedzeniem miasta, szukające firmy organizującej przewozy Słupsk – Niemcy i w odwrotnym kierunku, powinny zapoznać się z ofertą przewoźnika Kościerski Bus.

Tagi:
busy do Niemiec ze Słupsk, przewozy do Niemiec Słupsk, busy Słupsk, z Słupska do Niemiec, busy do Niemiec pomorskie, busy z adresu pod adres, kościerskie busy ze Słupska, kaszubskie busy, busy pomorskie Słupsk, przewóz osób