Kościerzyna oprócz malowniczego położenia sprzyjającego relaksowi na łonie natury, oferuje wygodne i bezpieczne busy do Niemiec zachodniopomorskie i pomorskie.Województwa, gdzie wielu mieszkańców decyduje się na pracę za zachodnią granicą. Z usług Kościerskiego BUSa, korzystają jednak nie tylko mieszkańcy okolicy. Dlaczego warto warto wyjeżdżać do Niemiec właśnie z Kościerzyny ?

Kościerski BUS – wygodnie przewozy do Niemiec

W niektórych województwach, szczególnie popularne są usługi realizowane przez busy do Niemiec pomorskie i zachodniopomorskie są w czołówce regionów, których mieszkańcy wyjeżdżają za zachodnią granicę w celach zarobkowych. Przejazdy busami cieszą się wśród nich dużą popularnością – głównie z powodu wygody, bezpieczeństwa, często również z powodu możliwości zabrania dodatkowego bagażu. Praca nie jest jednak jedyną przyczyną popularności usług świadczonych przez Kościerski BUS. Wiele osób wybiera busy tej firmy jako świetny sposób na zwiedzenie regionu.

Gdzie docierają busy z Kościerzyny?

Kościerskim busem dojechać można nie tylko do Niemiec i z powrotem. Busy docierają do wszystkich większych miast w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Korzystają c z nich można więc w wygodny i niedrogi sposób zwiedzić region.
Co warto zobaczyć w okolicy?

woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie

Malownicza Kościerzyna na dobry start

Kościerzyna, z której możemy wystartować w naszą podróż po Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, to malownicze miasteczko położone w południowej części Kaszub. Otaczają je 3 jeziora – Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Położenie sprawia, że miasto to jest atrakcyjnym celem podróży dla osób, które kochają wypoczynek na łonie natury wśród jezior i lasów. Malownicza przyroda nie jest jednak jedynym atutem Kościerzyny. Właśnie w tym mieście znajduje się pierwsze w Polsce Muzeum Akordeonu, gdzie podziwiać można około 120 niezwykłych instrumentów pochodzących z różnych stron świata. Można też spróbować zagrać na akordeonie. Zwiedzanie Muzeum Akordeonu, może być doskonałą atrakcją dla dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza tych, które interesują się muzyką.
Obiekt ten znajduje się przy kościerskim Rynku, gdzie tuż obok, w budynku XIX ratusza możemy podziwiać eksponaty Muzeum Ziemi Kościerskiej. Centrum rynku stanowi fontanna i rzeźba Remusa – bohatera literatury kaszubskiej – z którą warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Weekend na promie, czy w Trójmieście?

Kościerski BUS dociera również do Świnoujścia, skąd kursują promy do Danii i Szwecji. Krótka wycieczka do Skandynawii, nie wymaga miesiąca urlopu i wielkich zasobów finansowych. Bus w przystępnej cenie dowiezie nas do Świnoujścia, skąd możemy ruszyć dalej promem.
Busy umożliwiają również dotarcie do Trójmiasta, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji na weekend nie tylko latem. Gdańsk, to w końcu jedno z najpiękniejszych polskich miast. Kiedy tam dotrzemy, koniecznie musimy zobaczyć słynny kościół Najświętszej Marii Panny – największy kościół na świecie zbudowany z czerwonej cegły. Gdańsk i Westerplatte to miejsca, gdzie można urządzić dzieciom żywą lekcję historii.
Z Kościerskim Busem naprawdę warto zwiedzać Pomorze.