Jedziemy do Brunszwik – busem do Niemiec

Każdy z nas wie, jak trudne i niewygodne są podróże do Niemiec. Oznaczają zawsze długą samochodową podróż, która jednoznacznie każdemu z nas kojarzy się z korkami i nieprzyjemnościami. Dodatkowo większość z nas jako cel podróży turystycznej wybiera duże, gwarne metropolie, którym daleko jest do miłego i spokojnego wypoczynku. A gdyby tak pojechać do Niemiec w rejony nieco spokojniejsze, znacznie lepszym środkiem transportu, jakim jest bus ?

Brunszwik — perła niemieckiej turystyki

Jest to dość spore miasto na prawach powiatu, położne w dolnej Saksonii. Jest to przede wszystkim ważny ośrodek przemysłowy dla Niemiec, lecz jeśli chodzi stronę turystyczną, to jest to również miejsce o niezwykle bogatej historii, licznych muzeach, a także miejscach rekreacyjnych.
Co warto zobaczyć, będąc z wizytą w Brunszwik? Przede wszystkim wart zwiedzenia i zobaczenia jest cały zespół placu zamkowego, w skład którego wchodzą: Zamek Dankwarderode, Lew brunszwicki, oraz katedra pw. Świętych Błażeja, Jana Chrzciciela i Tomasza Becketta.
Dodatkowo w Brunszwik warto zobaczyć cały zespół starego i nowego miasta, a także przepiękny ogród botaniczny i opactwo cystersów.

Busy do Brunszwik, czyli najlepsza forma podróżowania do Niemiec ?

Dlaczego jednak podróżując do tego kraju, powinno się, zamiast własnego samochodu wybrać podróż busem? Jakie są tego zalety ?
Busy do Niemiec z Kościerskim busem, to usługa przede wszystkim niezwykle wygoda. Wielu zwolenników samodzielnej jazdy samochodem nie chce z bagażami jeździć na specjalne dworce i tam czekać na odjazd busem. W przypadku tego przewozu nie ma takiej potrzeby, ponieważ jest to usługa door-to-door, czyli bus podjedzie pod wskazany wcześniej adres, a także zawiezie pod konkretny adres już na miejscu. Powoduje to, że przewozy do Brunszwik stają się tak samo wygodne pod tym względem, jak jazda własnym autem. A przecież to nie wszystko.
Jakby nie patrzeć podróż samochodem do Niemiec, to całkiem spory dystans. Dystans, który jest męczący i nieprzyjemny dla wielu kierowców. Nic więc dziwnego, że wolą oni podróżować busem, gdy mogą się w bardzo komfortowych warunkach zrelaksować, poczytać książkę, posłuchać muzyki czy też po prostu zdrzemnąć. Bycie pasażerem na tak długiej trasie gwarantuje to, że będzie ona znacznie wygodniejsza i mniej mecząca.

Dodatkowe zalety podróżowania busem

Podróżowanie busem do Niemiec to nie tylko zalety od strony wygody i logistyki podróży, lecz również kwestia odpowiedniego przygotowania do zwiedzania. Kierowca naszego busa doskonale będzie władał językiem niemiecki oraz znał topografie miasta, wraz z wartymi zobaczenia zabytkami i atrakcjami. Będzie więc w stanie pokierować oraz dać odpowiednie wskazówki na temat tego, gdzie się zatrzymać, a także co dokładnie zobaczyć. Jadąc w ciemno samodzielnie samochodem, nie ma się szans na otrzymanie takich porad, które często są po prostu bezcenne.
Jak więc widać, jeżdżenie busem do Niemiec ma ogromną ilość zalet. Wyjazdy organizowane przez Kościerski bus są szybkie, bezpieczne, a także atrakcyjne od strony turystycznej. Zdecydowanie lepsze niż jeżdżenie samemu autem.

Masz pytania dotyczące podróży? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg do Brunszwik.