Przewozy do Niemiec - jak poruszać się po Berlinie? - Kościerski bus - busy do Niemiec Pomorskie - Zachodniopomorskie z adresu pod adres

Komunikacja miejska jest w Berlinie bardzo dobrze rozwinięta: jeżdżą tu autobusy, tramwaje (Straßenbahn), metro (U-Bahn) i szybka kolej miejska (S-Bahn). Komunikacja funkcjonuje także w nocy: jest wiele nocnych autobusów i tramwajów, całą noc jeździ też metro (linia 1 – U1) i S-Bahn z odjazdami co pół godziny od 1.00. Istnieją różne rodzaje biletów, w zależności od stref, odległości lub czasu przejazdu.

-Bilety jednorazowe. Za przejazdy krótkie lub długie. Bilety za przejazdy krótkie (Kurzstrecke) kosztują 1,20 € i dają prawo do przejazdu pomiędzy 3 stacjami metra lub szybkiej kolei miejskiej albo 6 przystankami autobusowymi lub tramwajowymi. Bilety za przejazdy długie (Einzelfahrtausweise) kosztują 2,10-2,40 €, zależnie od strefy, i dają prawo do 2-godzinnej jazdy docelowej (nie wolno więc wracać do punktu wyjazdu na tym samym bilecie).

-Bilety jednodniowe (Tageskarte). Kosztują 6,10 lub 6,30 €, zależnie od strefy, i można za nie jeździć aż do 3.00 rano następnego dnia.

-Bilety tygodniowe (7-Tage Karte). Cena 22-28 €.

-Bilety dla małych grup (Kleingruppenkarte). To bilet dla grupy do 5 osób. Kosztuje 14,30-15 €, zależnie od strefy, i daje prawo do wspólnych przejazdów przez cały dzień aż do 3.00 rano następnego dnia.

-Kombiticket. Niektóre teatry, opery lub sale koncertowe mają umowę z BGV, która pozwala osobom posiadającym bilet na koncert lub przedstawienie dojechać tam i wrócić za darmo komunikacją miejską na podstawie tegoż biletu w ciągu 3 godzin przed i 3 godzin po seansie. Istnieje także tzw. Welcome Card, która nie tylko zapewnia zniżki na bilety wstępu, ale także umożliwia korzystanie z komunikacji miejskiej przez 72 godz. Kosztuje 22 €.