W Niemczech nie brakuje ciekawych miejscowości do odwiedzenia, a jedną z nich jest Leverkusen. To stosunkowo młode miasto znajduje się w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym (Nadrenia Północna-Westfalia). Największą atrakcją jest tutaj stadion BayArena, który to tworzy specyficzny klimat w Leverkusen. Oczywiście mówić można o wielu innych zabytkach i interesujących miejscach, które warto wpisać na swoją listę. Leverkusen określa się mianem miasta zakładów chemicznych i farmaceutycznych, na co wskazuje jednoznacznie jego historia. Czego w takim razie można się spodziewać po przyjeździe do tej niemieckiej miejscowości ? Sprawdź koniecznie busy do Leverkusen oferowane przez kaszubski bus z Kościerzyny.

Co ma do zaoferowania turystom Leverkusen?

Niepozorne Leverkusen skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia, zabytków do sfotografowania. Miasto to słynie ze stadionu ByArena, który jest w stanie pomieścić na trybunach kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Pod koniec XX wieku obiekt ten został poddany modernizacji, przez co cieszy się jeszcze większym uznaniem. Można liczyć na podgrzewaną murawę, dach i trybuny. Nie mówiąc już o profesjonalnym oświetleniu. Nawet jeśli nie interesuje nas piłka nożna, warto wybrać się na mecz lokalnej drużyny Bayer Leverkusen, chociażby w celu zobaczenia tego sławnego stadionu. Dla miłośników sztuki godną polecenia atrakcją będzie Rathaus-Galerie w centrum miasta, czyli trzypiętrowa galeria z licznymi sklepami i kawiarenkami. Jak najbardziej warto spróbować lokalnej kuchni w tradycyjnych restauracjach. Podobnie jak Toruń w Polsce, tak Leverkusen w Niemczech słynie z pierników. Można nawet odwiedzić muzeum poświęcone tym wypiekom. Do atrakcji tego miasta zalicza się kościół protestancki Christ Church, zbudowany z czerwonej cegły. Z miejsc sakralnych wymienić warto kościół Serca Jezusa z wieżą mającą aż 45 m i czterema dzwonami o wadze liczonej w tonach. Zwiedzić można też kościół Świętego Szczepana.

Przewozy z Polski do Leverkusen – jaki środek transportu będzie najlepszy ?

Przewozy do Leverkusen mogą być wygodne, bezpieczne, szybkie, komfortowe i w przystępnej cenie, jeśli zdecydujemy się na podróżowanie kościerskim busem. Z przewoźnika tego zadowoleni są zarówno pracownicy, którzy regularnie dojeżdżają do Niemiec w celach zarobkowych, jak również turyści pragnący zwiedzić to ciekawe miasto. Podróżowanie własnym środkiem transportu czy komunikacją miejską bywa bardzo uciążliwe. Tym bardziej, jeśli mówimy o długach dystansach, czyli wyjazdach zagranicznych. Świetnym rozwiązaniem okazują się być wówczas kościerskie busy do Leverkusen, które są zawsze dyspozycyjne.

Wystarczy zadzwonić do firmy, wybrać dogodny dla siebie termin wyjazdu i miejsce docelowe podróży. Do dyspozycji pasażerów są nowoczesne pojazdy, wyposażone w liczne udogodnienia, które podnoszą komfort podróży. Prowadzone są one przez kulturalnych, doświadczonych i kompetentnych kierowców, potrafiących odpowiednio się zachować w każdej sytuacji. Dobierają trasę w taki sposób, aby dotrzeć sprawnie, szybko i bezpiecznie pod wyznaczony adres. Nie trzeba martwić się o żadne kłopotliwe przesiadki ani problem z bagażem. Jeśli potrzebujemy bezpiecznego środka transportu do Niemiec, kościerski bus będzie idealnym wyborem dla każdego – singli, par, całych rodzin, pracowników. Najbardziej wymagający klienci także będą zadowoleni z usługi w postaci przejazdu busem do Leverkusen. Nawet w przypadku najmłodszych nie można mówić o nudzie, ze względu na możliwość skorzystania z telewizora, odtwarzacza DVD, radia, gniazdek elektrycznych służących do podłączenia urządzeń mobilnych, darmowego WiFi.

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Kołobrzeg, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Wolfsburg, Brunszwik, Hanower, Bielefeld, Dortmund Wuppertal do Leverkusen.