Transport Gdańsk – Kassel Niemcy

Co warto zobaczyć w Kassel i jak się tam dostać?

Kassel to miasto znajdujące się w środkowej części Niemiec. Jest trzecim pod względem rozmiarów miastem w kraju związkowym Hesja. Szczególnie pięknie prezentuje się w miesiącach letnich, kiedy natura bujnie kwitnie. Co ciekawe, to właśnie z tego miasta wywodzą się najpopularniejsi niemieccy bajkopisarze: bracia Grimm. Aby dostać się do miasta bez konieczności dojazdu własnym samochodem, warto wykorzystać wygodne busy do Kassel.

Najpopularniejsze atrakcje miasta

Największą uwagę turystów przyciągają dwa parki: Staatspark Karlsaue oraz Park Wilhelmshöhe. Pierwszy z nich jest parkiem miejskim, zaprojektowanym w XVIII wieku. Łączy w sobie kilka stylów i definitywnie jest miejscem, które warto odwiedzić.Polecamy choćby na krótki spacer.

Park Wilhelmshöhe jest ogromnym kompleksem, na terenie którego znajduje się przepiękny pałac. Dodatkowo można zobaczyć pomnik Herkulesa: dla jednych szczyt kiczu, dla innych – piękna budowla. Najlepiej jest podjąć decyzję w tym zakresie samodzielnie, bowiem jest on wart zobaczenia. Aby się do niego dostać, docieramy do Wasserspiele – wielkiej fontanny, której piękno doceniło nawet UNESCO. Jest ona czynna tylko przez część roku. Warto wcześniej upewnić się, że jest czynna akurat wtedy, gdy się do niej wybieramy.

Sam park został stworzony w stylu angielskim, co zdecydowanie widać, gdyż wygląda jakby wyrwano go ze środka angielskiej mieściny.

Gdzie jeszcze warto wpaść, będąc w Kassel?

Fani okultyzmu albo po prostu osoby, które uwielbiają poczuć dreszczyk emocji, powinny odwiedzić Museum fuer Sepulkralkultur, w którym znajduje się wiele intrygujących obiektów związanych ze śmiercią i rytuałami, jakie jej towarzyszą.

Zebrano tu przedmioty z wielu miejsc na ziemi. Choć większość ekspozycji opisana jest po niemiecku, nie jest trudno domyślić się, czym są dane przedmioty. Najciekawsze eksponaty opisano również po angielsku – specjalnie dla zagranicznych turystów.

Także samo miasto jest warte zwiedzenia z uwagi na przepiękną architekturę. Parki wskazane powyżej stanowią ukoronowanie całości, która jest niezwykle zadbana i przykuwa uwagę.

Jak dojechać do Kassel?

Firma Kościerski Bus oferuje komfortowe przewozy pomorskie do Kassel, jak również busy zachodniopomorskie do Kassel. Przejazdy odbywają się z użyciem nowoczesnych busów wyposażonych w udogodnienia takie jak klimatyzacja czy dostęp do darmowego WI FI, który ma duże znaczenie podczas podróży w okresie letnim.

Przejazdy są przeprowadzane przez kierowców, którzy doskonale znają się na wykonywanej pracy. W razie konieczności, udzielą wszelkich niezbędnych informacji, a przez tryb pracy – potrafią również wskazać ciekawe miejsca na zjedzenie posiłku czy krótki wypoczynek.

W naszych przejazdach stawiamy na połączenie bezpieczeństwa z ekonomicznością. Dlatego też możemy Państwa zapewnić, że z nami dotrą Państwo do celu bez szwanku i spokojnie. Dobieramy trasy w sposób, który umożliwia najkrótszy przejazd ze wszystkich, gdyż wiemy, że bus jest środkiem do celu, w którym chce się spędzić dokładnie tyle czasu, ile trwa komfortowy transport.

Masz pytania dotyczące podróży?

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jeszcze dziś telefonicznie pod numerem 607 458 109.

Busy do Niemiec jadą przez:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miastko, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Kołobrzeg, Goleniów, Szczecin do Berlina.