Z Polski do Bielefeld

Bielefeld położone jest w północno – wschodniej części landu Nadrenia Północna – Westfalia w rejencji Detmold. To liczące 320 tysięcy mieszkańców miasto jest centrum kulturalnym, handlowym, naukowym i przemysłowym regionu. Tu znalazło zatrudnienie wielu pracowników z Polski, a na miejscowym uniwersytecie naukę po maturze kontynuuje liczna grupa polskich studentów. Bielefeld jest także celem weekendowych i wakacyjnych wypraw turystycznych. Zapraszamy busem do Bielefeld.

Tajemnice Lasu Teutoburskiego

Mianem Lasu Teutoburskiego określa się pasmo wzgórz rozciągnięte między rzekami Ems i Wezerą. Bielefeld rozlokowało się w malowniczej dolinie dzielącej Las Teutoburski na dwie części.
Historia tego miejsca sięga starożytności. Tu w roku 9 naszej ery wódz Germanów Arminius rozgromił trzy rzymskie legiony próbujące wedrzeć się w głąb Germanii. W VIII wieku los Rzymian podzielili Sasi, którzy w wielkiej bitwie ulegli wojskom Karola Młota – władcy państwa Franków.
Obronne tradycje Lasu Teutoburskiego podtrzymywała przez kolejne wieki twierdza Sparrenburg – najstarszy zabytek Bielefeld z doskonale zachowanymi i utrzymanymi elementami architektury militarnej w stylu gotyckim i renesansowym. Zamek stojący na straży bezpieczeństwa miasta Bielefeld i przełęczy Osning nigdy nie został zdobyty przez wrogów.

W centrum Bielefeld warto zwiedzić gotycki kościół NMP. W świątyni znajdują się najcenniejsze pamiątki historyczne – maryjny ołtarz skrzydłowy z 13 malowidłami (rok 1400), XVI wieczny krucyfiks oraz barkowa ambona wyrzeźbiona w latach 1681-83.
Wielką przyjemność sprawi każdemu spacer po rynku staromiejskim, wizyta w zabytkowym ratuszu oraz w secesyjnym gmachu Teatru Miejskiego.

Podróże z Polski do Bielefeld

Polacy podróżujący z Polski do Bielefeld mają wiele powodów i celów podróży. Najliczniejszą grupę stanowią osoby zatrudnione w miejscowych fabrykach, na przykład w zakładach Dr. Oetkera lub w podmiejskich gospodarstwach ogrodniczych i rolnych.
Busy do Bielefeld służą także do transportu rodzin pracowników, turystów, studentów, osób delegowanych służbowo.
Niezależnie od tego, kto i dlaczego podróżuje do Bielefeld – każdemu można polecić przejazd Kościerskim busem.

Przewozy do Bielefeld – dlaczego Kościerski Bus

Przedsiębiorstwo przewozowe Kościerski Bus ma swoją siedzibę w sercu Kaszub i świadczy usługi głównie klientom z terenu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Są to zarówno stałe trasy przewozowe do państw Europy Zachodniej, jak i usługi transportowe po terenie Polski i krajów realizowane na specjalne zamówienie.

Kościerskie busy do Bielefeld zapewniają wygodną, komfortową i bezpieczną podróż w systemie door to door (z adresu na adres). Wykupujący miejsce w busie mają gwarancję podróży ze wskazanego miejsca w Polsce pod adres w Bielefeld.

Bezpieczeństwo jazdy zapewniają doskonale wyszkoleni i doświadczeni licencjonowani kierowcy. Pasażerowie nie muszą znać języków obcych – obsługa busa zaopiekuje się nimi i pomoże w każdej sytuacji wymagającej użycia języka niemieckiego.
Kościerski Bus realizuje przewozy do Bielefeld samochodami najnowszej generacji wyposażonymi w bezpieczne siedzenia z homologacją, dużą przestrzeń bagażową i dodatkowe udogodnienia (wi-fi, barek, prąd), lokalizatory GPS.

Na pokład busów chętnie zabierane są dzieci (wymagane wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania na fotelik) oraz zwierzęta domowe. Realizowane są także usługi przewozu rzeczy i przesyłek.

Wynajem busów jest doskonałym sposobem na podróż na rodzinną uroczystość (ślub, komunia, chrzciny itp.), imprezę sportową, koncert, wyprawę turystyczną, podróż biznesową.
Wyceny podróży grupowych ustalane są indywidualnie – możliwość zniżek już od trzech osób wzwyż.

Busy do Niemiec jadą przez:
Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Miasto, Słupsk, Koszalin, Świdwin Białogard, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Brunszwik, Hanover do Bielefeld.