Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk ? - Kościerski bus - busy do Niemiec Pomorskie - Zachodniopomorskie z adresu pod adres

Gdańsk to zabytkowe miasto o ponad tysiącletniej historii. Różnorodność kulturowa w Gdańsku i okolic sprawiają, że każdy turysta znajdzie najlepszy dla siebie sposób na odpoczynek. Wycieczkę na Pomorze wzbogacić również można o wspomnienia z niemieckich miejscowości, kuszących turystów licznymi zabytkami oraz atrakcjami dla całych rodzin. 

Gdańsk – historyczny ośrodek kulturowy

Ponad tysiącletnia historia Gdańska kształtowała się na przestrzeni lat pod wpływem wielu kultur, dzięki czemu dziś podziwiać możemy tak zróżnicowane i bogate kulturowo miasto. Gdańsk położony jest u ujścia rzeki Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Miasto to wchodzi w skład aglomeracji Trójmiejskiej, razem z Gdynią i Sopotem. Mnogość zabytków z pewnością zachwyci niejednego pasjonata historii. Wśród miejsc, obowiązkowych do zobaczenia, są m.in.:
– Stare Miasto z zabytkowym Ratuszem, starymi kamieniczkami oraz historycznym budynkiem Poczty Polskiej, której pracownicy we wrześniu 1939 r. bohatersko bronili się przed atakiem Niemców;
– Śródmieście z fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa. To tutaj znajdują się słynne uliczki Długa, Ogarna oraz Piwna, którymi warto spacerować ze względu na bliskość urokliwej Motławy oraz kanału Raduni;
– Dolne Miasto – przepełnione pięknymi kamienicami i zadbanymi uliczkami, którymi warto spacerować i odkrywać uroki miasta.

Wycieczka do Niemiec – busy do Niemiec Gdańsk

Czy decydując się na wakacje w Gdańsku warto wybrać się na wycieczkę do Niemiec ? Mnogość atrakcyjnych, historycznych miejsc to domena naszych zachodnich sąsiadów. Spędzając urlop w Gdańsku warto zdecydować się na wycieczkę do Niemiec. Jednym z miejsc godnych zobaczenia jest największa niemiecka wyspa Rugia, położona w niedalekiej odległości od polskiej granicy. Piękne kredowe klify, piaszczyste plaże i malownicze zatoki stanowią raj, zarówno dla zwolenników wygrzewania się na piasku, jak i dla miłośników sportów wodnych. Jak dostać się na wyspę? Busy z Gdańska do Niemiec kursują regularnie, dzięki czemu w szybki i wygodny sposób można dostać się do wybranych miejsc w Europie. Busy są klimatyzowane, wyposażone w wygodne fotele oraz zapewniają dobre połączenie z internetem, dzięki czemu podróż przebiega w komfortowych warunkach.

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Pięknie zrewitalizowane gdańskie uliczki oraz liczne wielokulturowe zabytki przyciągają coraz większą liczbę turystów. W ostatnim roku Gdańsk odwiedziło ponad milion turystów, ciesząc się urokami tego nadmorskiego kurortu. Miejscem, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w Trójmieście jest Stocznia Gdańska – świadek wydarzeń najnowszej historii naszego kraju. Wyjazd nad morze warto urozmaicić wycieczką do Niemiec, zwłaszcza, że dostępne są wygodne i bezpieczne połączenia busami Gdańsk-Niemcy. Przewozy do Niemiec z Gdańska zapewniają podróż najnowszymi, klimatyzowanym busami, prowadzonymi przez licencjonowanych, doświadczonych kierowców. Wybierając się do Niemiec warto zwiedzić Hamburg – portowe miasto słynące z zabytkowych spichlerzy.

Tagi:

busy do Niemiec Gdańsk, przewozy do Niemiec Gdańsk, busy Gdańsk, z Gdańska do Niemiec, busy Pomorskie