Przewozy do Niemiec -co warto zwiedzić? - Kościerski bus - busy do Niemiec Pomorskie - Zachodniopomorskie z adresu pod adres

Niemcy z reguły traktowane są przez większość ludzi jak tranzyt, przejeżdżają przez nie autostradami lub po prostu robią zakupy czy odwiedzają rodzinę. Tymczasem w tym kraju jest sporo atrakcyjnych i pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Przybliżymy kilka z nich.

-Koenigssee – największa perła Bawarii, której większość znajduje się na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden. Wokół zbiornika znajduje się wiele pieszych szlaków, skąd można podziwiać obszar z lotu ptaka. Łódki, które kursują po jeziorze dowożą turystów m.in. do kościółka St. Bartholomeo, który stanowi jedną z największych atrakcji w Koenigssee. Budowla ma charakterystyczny kształt, a jej położenie u stóp alpejskich szczytów stanowi niejednokrotnie inspirację dla malarzy.

-zamek Eltz leżący nad Mozelą – Pochodzi z XII wieku i była rozbudowywana przez kolejne czterysta lat.Liczne wieże, którymi ozdobiona jest budowla dają wrażenie jakby wyrastała wprost z lasów doliny.Wnętrze zamku przetrwało niemal nietknięte od czasów średniowiecza, łącznie z meblami, ozdobami, malowidłami ściennymi i arrasami. Skarbiec kryje zaś olbrzymią liczbę wyrobów ze złota i srebra, a także broń i zbroje.

-Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii-Katedry nie da się nie zauważyć, góruje nad miastem. Jest 2 co do wysokości (ok. 157 m) gotycką budowlą sakralną na świecie i 3 co do wielkości katedrą świata pod względem powierzchni (7000 m2). Kiedy wchodzi się do jej środka od razu widać ten zapierający dech w piersiach ogrom.
Katedrę można zwiedzić z przewodnikiem (należy wcześniej się zainteresować w jakim języku i o której godzinie jest oprowadzanie) lub samemu (można kupić za 1 euro ulotkę przy wejściu, jest też w języku polskim). Zwiedzanie z przewodnikiem ma tą przewagę, że można wtedy podejść blisko Relikwiarza Trzech Króli (który znajduje się na 2 końcu Katedry), samemu można obejrzeć Relikwiarz z daleka i przez kratę.

-Szawajcaria Saksońska – pionowe ściany, iglice, stożki i skalne miasta to charakterystyczny krajobraz Gór Połabskich. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest, położona po niemieckiej stronie, Bastei (pol. Baszta) – charakterystyczna skała z punktem widokowym. Oferuje rozległą panoramę na dolinę Łaby i krajobraz Szwajcarii Saksońskiej. Pomiędzy skały wkomponowano tu ponad 70 metrowy most. Początkowo był drewniany, ale pod koniec XIX wieku na jego miejscu powstał most z piaskowca